Hong Kong központi bankja elmondta, hogy a város azon igyekszik, hogy a kriptoipar központjává váljon, és a lehető legtöbb iparági vállalkozást magához tudjon csábítani.
Ez viszont nem azt jelenti, hogy a cégek laza, elégtelen szabályozás mellett tudnak majd működni.
Eddie Yue, a város pénzügyi hatóságának, a HKMA-nak az elnöke egy interhúban beszélt erről.
„A szabályaink szigorúak lesznek. A cégek fel tudják építeni a rendszereiket itt, teljes ökoszisztémákat, és igazából mi pontosan ezt szeretnénk tőlük. De ez nem azt jelenti, hogy elhanyagolható mértékű szabályozásnak kell csak megfelelni.”
A városban június elsején lép hatályba az új törvény, amely a kriptós vállalkozások engedélyeztetését szabályozza.
Yue a Bloombergnek adott interjújában azt is elmondta, hogy a törvények arra is lehetőséget adnak, hogy a lakossági befektetők legálisan vásárolhassanak bitcoint.
A város azután kezdett el barátibb hozzáállást tanúsítani, miután a kínai kormányzat elhatározta, hogy speciális gazdasági szabályokat alkalmaz a város esetén.
Ezzel a lépéssel vissza szeretnék állítani Hong Kong hitelességét, amely a covid miatti hisztéria során nagymértékű korlátozásokat szenvedett el, és amely az utóbbi időben fokozottabb politikai nyugtalansággal kényszerül szembe nézni.
Kína esetén továbbra sem változtak a szigorú kriptoellenes szabályok, az ország területén jobbára most is tiltottnak számít a legtöbb kapcsolódó tevékenység, Hong Kong esetében viszont a kriptoipar becsábítása Peking beleegyezésével és támogatásával történik.
Márciusban már napvilágot láttak olyan hírek, hogy egy kínai állami bank a kriptoipari vállalkozások számára is szolgáltatásokat nyújthat a városban.
Yue elmondta, jelenleg is azoknak az irányvonalaknak a kialakítása zajlik, amelyek alapján a bankok további szolgáltatásokat is ajánlhatnak az ügyfeleik számára.
Az iparágat érintő szabályozások világszerte egyre jobban szigorodnak, főleg a tavalyi piaci események, például az FTX tőzsde összeomlásának a következtében.
Az USA esetében jogi perekkel, vagy hatósági kényszerítéssel próbálják gátolni a vállalatok működését, Hong Kong viszont ezzel ellentétes irányba indult el.
A város kriptós szabályozása kifejezetten szigorúnak számított az elmúlt pár év során, Yue elmondása szerint mára viszont sokkal elfogadhatóbb szintre csökkentették az elvárásokat.
Ezek még mindig szigorúak, hogy meg tudják akadályozni a városi vállalatok esetében egy FTX-szerű helyzet kialakulását, de indokoltan szigorúak.
Yue úgy fogalmazott, hogy a város szabályozásának az elsődleges célja az, hogy működőképes, használható legyen, és átláthatóságot, letisztultságot hozzon a területre.
Olvastad már? A Cardano befektetők 80% -a veszteségben van
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!