Május közepén érkezik a Solana saját okostelefonja

-

A Saga néven emlegetett okostelefont már nagyon várják a közösségben, és a mostani bejelentés alapján május 8-án debütál a nagyközönség előtt a kifejezetten a web3-as funkciókra specializálódott eszköz, amely ráadásul a Seed Vault funkciónak köszönhetően saját kriptotárolást is lehetővé tesz.

A Solana blokklánc mögött álló Solana Labs elmondta, hogy az előrendeléseket valamivel korábban, már április 20-án postázni kezdik.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!

A Solana hivatalos Twitter-fiókján a csapat elmondta, hogy a telefonnal modernizálni akarják az interakciókat a felhasználók és a kriptopénzek között, így a digitális eszközök sokkal egyszerűbben használhatók, és sokkal biztonságosabbak lesznek.

A készüléken az Android 13-as verziója fut majd, és számtalan előre felinstallált web3-as, decentralizált applikáció megtalálható lesz majd rajta.

512 giga tárhely mellett a Seed Vault biztosítja majd a tárcaszolgáltatást, saját hardveres elemmel kezelve a privát kulcsokat, 6,6 colos kijelzőt kapunk, és ujjlenyomat-szenzort a fokozottabb biztonságért.

Két kamerát építettek a készülékbe, egy 50 és egy 12 megapixelest, a töltést pedig USB-C kábelen keresztül tudjuk majd megoldani.

A kezdőár 1000 dollár, azaz majdnem 400 ezer forint, ezért pedig nagy rakás app jár, amelyet Solana Mobile Stack néven emleget a cég.

Ez összesen 16 applikációt jelent, amelyek a web3 legtöbb részét lefedik, legyen az NFT, DAO, staking bányászat, vagy bármi más.

A Saga nem az első mobiltelefon, amelyet a kriptoiparra kihegyezve dobnak piacra. Korábban a HTC kiadta a saját Exodus modelljét, a Samsung Galaxy S10 is rendelkezett több, kifejezetten kriptós applikációval, és a Siren Labs is megvásárolhatóvá tette a Finney nevű készülékét, 999 dolláros áron.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Az Exodus és a Finney nem vert fel nagy port, gyakorlatilag bukott terméknek tekinthetők, a Samsung viszont a mai napig biztosítja a Blockchain Keystore SDK-t az android készülékek számára.

A Saga az OSOM vállalat gyártmánya, amely cég kifejezetten a magánszférát védő megoldásokra specializálódott.

A Solana Mobile csapatával nemrégiben kezdtek együttműködésbe, majd 2022 szeptemberében 25 millió dollár befektetői pénzt szereztek a fejlesztéseikhez.

zeta

Olvastad már? Íme Donald Trump NFT eladási sztorija, amit nem szabad kihagyni

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: store.solanamobile.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Mi az a Dogifhat (WIF)?

A maga bájos és humoros karakterével a WIF még az olyan jól ismert mémcoinokat is felülmúlta a kereskedési volumenben, mint a Shiba Inu és a...

A szakértők előrejelzései: A CATZILLA a Top 5 mémcoinok közé kerülhet 2025-re 500-szoros hozamot ígérve

Vendégbejegyzés Ahogy a kripto piacon drámai változások zajlanak, egy új versenyző vonzza az iparági szakemberek figyelmét. A CATZILLA, egy mémcoin, a top 5 token egyikeként emelik...

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.