A kriptopénzcsalások elleni jelentős sikert jelentett be az amerikai igazságügyi minisztérium (DOJ), amely bejelentette, hogy 112 millió dollár értékű kriptopénzt foglalt le, amely több kripto befektetési csaláshoz kapcsolódik.
Ez jelentős előrelépést jelent a DOJ azon erőfeszítéseiben, amelyekkel a technológiai fejlődést arra használó transznacionális bűnszervezetek ellen küzd, hogy az amerikaiaktól kicsalják nehezen megkeresett pénzüket.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az említett művelet célpontjai különböző kriptopénz bizalmi csalásokból származó bevételek tisztára mosására használt virtuális valutaszámlák voltak.
Az e rendszerek mögött álló csalók hosszú távú kapcsolatot ápolnak az online megismerkedett áldozatokkal, mielőtt meggyőzik őket, hogy fektessenek be a csalárd kriptopénz kereskedési platformokba.
Ahelyett azonban, hogy az ígért módon fektették volna be a pénzeszközöket, a csalók azokat az általuk és társaik által ellenőrzött kriptopénzszámlákra szivattyúzták le.
Az igazságügyi minisztérium kriptószámlákra vonatkozó lefoglalási parancsot kapott
A DOJ hat kriptoszámlára vonatkozóan kapott lefoglalási parancsot, amelyet az arizonai körzet, a kaliforniai központi körzet és az idahói körzet bírái engedélyeztek.
Az akciót a Nemzeti Kriptopénz Végrehajtási Csoport (NCET) és a Bűnügyi Osztály Csalási Osztályának segítségével és koordinálásával hajtották végre.
Kenneth A. Polite Jr. főügyészhelyettes, az Igazságügyi Minisztérium Bűnügyi Osztályának munkatársa kijelentette, hogy ezek a csalások családokat tettek tönkre, és az emberek megtakarításaiba kerültek.
Hozzátette továbbá, hogy az igazságügyi minisztérium elkötelezett az ilyen csalások felszámolása mellett, és a potenciális áldozatok megsegítése érdekében a közvélemény figyelmének felkeltésén fog dolgozni.
A kriptopénzekkel kapcsolatos csalások okozzák a legtöbb bejelentett veszteséget 2022-ben
Az FBI Internet Crimes Complaint Center (IC3) adatai szerint 2022-ben a befektetési csalások okozták a legtöbb bejelentett veszteséget, 3,31 milliárd dollárt.
A kriptopénzekkel kapcsolatos csalások, bejelentett vesztesége 2021-hez képest 183%-kal nőttek, és tavaly 2,57 milliárd dollárra emelkedtek.
A csalók gyakran használják a közösségi és online kommunikációs platformokat, társkereső weboldalakat, telefonhívásokat és szöveges üzeneteket, hogy megcélozzák az áldozatokat.
Miután elnyerték a bizalmukat, a csalók felvázolják a kriptopénzzel való kereskedés ötletét, és csalárd kereskedési platformokhoz vagy befektetési tanácsadóknak vagy ügyfélszolgálati képviselőknek álcázott társszervezőkhöz irányítják az áldozatokat.
Az áldozatokat gyakran jelentős nyereség ígéretével csábítják, és egyeseknek megengedik, hogy kivegyék a kezdeti nyereséget, hogy bizalmat keltsenek a rendszerben.
Az áldozatok csak komoly befektetések után tapasztalják, hogy nem tudják kivenni a pénzüket.
A csalók ekkor további befektetéseket, illetékeket vagy díjakat kérnek, és azt ígérik, hogy az áldozatok hozzáférnek a számlájukhoz.
Sok esetben a csalók addig lopnak az áldozatoktól, amíg meg nem fosztják őket maradék megtakarításaiktól.
Az FBI phoenixi részlege nyomoz az ügyben, és a lefoglalásokért az arizonai körzet, Kalifornia középső körzetének és Idaho körzetének ügyészhelyettesei felelősek.
Luis Quesada, az FBI Bűnügyi Nyomozó Főosztályának igazgatóhelyettese megerősítette az FBI rendíthetetlen elkötelezettségét az amerikai lakosságot becsapó bűnelkövetők felderítése és üldözése iránt.
A csalószervezetek megfosztása a jogtalanul szerzett nyereségüktől fontos része a DOJ kriptopénzcsalás elleni küzdelemre irányuló stratégiájának.
Eun Young Choi, az NCET igazgatója kijelentette, hogy továbbra is minden rendelkezésükre álló eszközt felhasználnak a kriptopénzekkel kapcsolatos bizalmi rendszerek megzavarására és megakadályozására.
A mai bejelentések azt is bizonyítják, hogy mennyire fontos, hogy az áldozatok időben értesítsék a bűnüldöző szerveket.
Olvastad már? A Binance piaci részesedése csökken
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.