A Globaldata egy adatelemző vállalat legutóbbi jelentéséből kiderül, hogy a metaverzum esetén 2023-ban Kína megszerezheti a vezető helyet.
A kapcsolódó technológiai fejlesztések, mint például a mesterséges intelligencia, a virtuális és a kiterjesztett valóság, valamint a 6G erősödése fogja biztosítani, hogy Kína nagy szeletet tudjon magának kikanyaríani a metaverzumból.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A metaverzum iránti érdeklődés világszerte növekszik, és Kínában kormányzati támogatást is kap a terület, az iparági cégek egyre több és több befektetői tőkéhez jutnak hozzá.
Kína hozzáállása a jelentés szerint egyértelmű, a kapcsolódó technológiák erősítésével kívánnak metaverzumos központot létrehozni az országból.
Egyes jelek alapján az elemzők azt is elmondták, hogy Kína állami befektetéseket is végez a virtuális valósággal és mesterséges intelligenciával foglalkozó cégek esetén, így a technológiát az ország gazdasági fejlődésének az elemeként értékelik.
Több kínai tartomány és város, köztük Shanghai és Zhejiang is kifejezte már az igényét, hogy a jövőben fejlesztési, vállalkozási központtá kívánnak válni, hogy otthont adjanak a metaverzum-technológiával dolgozó cégeknek.
Mit várhatunk a metaverzumtól?
A metaverzum, mint technológia, a közvélekedés szerint főleg a szórakoztatóipari hardvereket és szoftvereket jeleni, de valójában a teljes mögöttes iparágat is ide kell érteni.
Kína pedig magára az iparágra, az abban tevékenykedő vállalatokra fókuszál, hogy a metaverzum fejlődésének az előnyeiből részesülni tudjon.
A Kínai Ipari Minisztérium nemrégiben publikált egy jelentést, amelyben a metaverzumos és VR technológiák felhasználásáról számoltak be az ipari, gyártási folyamatokban, rámutatva, hogy a két terület között sikeresen lehet kapcsolatot kiépíteni.
A Globaldata előrejelzése szerint ráadásul a metaverzum a jövőben sokkal preferáltabb lesz a befektetők előtt, mivel lényegesen több lehetőséget tartogat, mint a többi technológiai terület.
„A kínai befektetések mértéke a metaverzumba és a hozzá kapcsolódó területekre rávilágít arra, hogy a metaverzum mekkora értéket képviselhet az olyan iparágakkal szemben, mint a közösségi média, a gaming, vagy éppen az e-kereskedelem.”
Egyes becslések alapján a metaverzum, mint piaci szektor, 2025-re elérheti a 376 milliárd dolláros kapitalizációt.
A 2023-as évet pedig úgy lehet jellemezni, mint kisebb visszahúzódást, hiszen a metaverzum esetén láthatjuk, hogy hogyan változik a globális érdeklődés szintje, milyen gazdasági akadályokat kell leküzdeni a vállalkozásoknak, és milyen kihívásokat jelent, hogy a háttértechnológia esetén további fejlesztésekre van még szükség.
Olvastad már? A Crypto Fear and Greed Index a fellegekbe emelkedett
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!