Mark Mobius nem tudja kivinni a pénzét Kínából

A Mobius Capital Partners alapítója Mark Mobius nemrégiben elmondta, hogy a HBSC bank kínai részlege megtagadta a pénzéhez való hozzáférést.

A kínai kormány által bevezetett tőkekontroll hatásairól a Fox News-nak adott interjújában beszélt, és úgy fogalmazott, a kínaiak minden lehetséges módon korlátozzák a pénz kivételét.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Mobius évtizedek óta dolgozik befektetési alapkezelőként, és menedzselt 50 milliárd dolláros portfóliókat is a feltörekvő piacokon.

Elmondása alapján a kínai gazdaság gondjai és a kormányzati hozzáállás problémákhoz vezet.

„Engem személy szerint is érint a kérdés. Van egy folyószámlám a HSBC-nél Shanghaiban, és egyszerűen nem adják ki a pénzem. Ráadásul meg sem magyarázzák, hogy miért teszik ezt, egyszerűen hihetetlen. Minden elképzelhető korlátot megpróbálnak felállítani. Nem mondják, hogy nem, nem kapod vissza a pénzed, hanem például bekérik az előző 20 év pénzügyi jelentéseit, hogy hogyan jutottam hozzá ehhez a pénzhez. Őrület.”

A milliárdos elmondása alapján a kínai kormányzat sokkal szigorúbb lett az országból kifelé áramló pénz tekintetében, és gyakori a teljes tiltás, és úgy fogalmazott, hogy emiatt ő a továbbiakban nagyon alaposan meggondolná, hogy egyáltalán befektetne-e az országban.

„Most az a helyzet, hogy inkább Hong Kongban üzletelünk, ők egy kicsit szabadabbnak tűnnek, és van lehetőség a pénzünk mozgatására. Jelenleg nagyon-nagyon alaposan meggondolnám, hogy pénzt fektessek be Kínában.”

Az interjú során szóba került az is, hogy miután a kínai kormány feloldotta a covid-korlátozásokat, az állam rendkívül sok cégben szerezte meg a többségi tulajdont, ez pedig azt jelenti, hogy a kormány akarja irányítani ezeket a cégeket, ahogyan ez már megtörtént a Tencent és az Alibaba esetében is.

„Nem hiszem, hogy jól mutat a nagyközönség előtt, hogy a kormány egyre jobban bele akar szólni a gazdaságba, egyre nagyobb kontrollt akar. Kína így teljesen ellentétes irányba indult el, mint amit Deng Xiaoping, az ország vezetője 1978 és 1989 között a nagy reformprogramjában meghatározott.”

Miután a milliárdos nyilvánosan is elismerte, hogy a kínai bank gyakorlatilag megtagadta a pénze visszaadását, a közösségi médiában rengetegen rávilágítottak, hogy a bitcoin használata meg tudja oldani ezt a problémát.

Mobius viszont régóta ismert kriptokritikusnak számít.

Tavaly novemberben úgy jósolta, hogy a BTC árfolyama 10 ezer dollárig eshet, és bevallotta, hogy szerinte túlságosan is veszélyesek a kriptopénzek ahhoz, hogy pénzt fektessen be a területen.

A többi befektetőt is arra intette, hogy a kriptóról ne befektetésként gondolkodjanak, hanem inkább spekulációként, vagy játékszerként.

zeta

Olvastad már? Zeta Broker automatikus kriptokereskedési rendszer

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: Michael Garnett

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Közeleg a Fidelity Solana ETF jóváhagyása – Visszapattanhat a SOL a 22%-os havi zuhanás után?

Donald Trump új globális vámokat bejelentő nyilatkozata geopolitikai feszültséget szított, ami gyorsan végigsöpört a kriptovaluták piacán is. Az egykori amerikai elnök minimum 10%-os vámot ígért...

Zuhan a tárcaaktivitás, mégis élénkül az XRP-kereskedés – vajon esés vagy rali jön?

A kriptopiac az utóbbi időben meglehetősen hektikus, és az XRP sem kivétel. Bár a token tárcaaktivitása látványosan visszaesett, más kulcsfontosságú mutatók már árnyaltabb képet festenek. A...

Zuhan a Pi Coin: tényleg nulla felé tart az árfolyam a „rug pull” félelmek miatt?

A Pi Coin árfolyama történelmi mélypontra, 0,51 dollárra esett, ami 83%-os zuhanást jelent a február végi csúcsához képest. Cikkünk írásakor az árfolyam kissé korrigált, 0,52...

Egy vezető kriptoelemző szerint az XRP akár 27 dollárig is emelkedhet – ez kell hozzá

Az ismert kriptoelemző, EGRAG rendkívül optimistán nyilatkozott az XRP jövőjéről. Elmondása szerint az árfolyam erőteljes emelkedés előtt áll, amit egy technikai minta – az úgynevezett...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.