A Genesis tulajdonosa, a Digital Currency Group az előzetes tervek alapján a hitelezőinek mindössze a pénzük 80%-át adja vissza, ha a bíróságtól engedélyt kapnak, hogy a Genesis kereskedési üzletágát értékesítsék.
A Genesis Global a napokban jelentette be, hogy az újrastruktúrálási folyamat részeként meg tudtak egyezni a Digital Currency Group és a platform hitelezőinek a képviselőivel, ennek eredményeként pedig a cég kriptokereskedési üzletága értékesítésre kerül majd.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A DCG eldöntötte, hogy a Genesis Global Trading, a szervezet brókerként működő leányvállalata átkerül a Genesis Global Holdco alá, amely a cégcsoport holding vállalata.
A lépés következtében minden egyes Genesishez köthető cég ugyanazon holding kezelésébe kerül.
A folyamat része még nagyjából 1,1 milliárd dollárnyi üzletrész eladása, amely 2032-es lejárattal lenne elsőbbségi részvényre váltható.
Emellett refinanszírozást hajtanak végre a jelenlegi aktív kölcsöneiken, amelyek összértéke körülbelül 526 millió dollár, és ez az összeg kifizethetővé válik a hitelezők számára.
A Gemini Earn felhasználói is örülhetnek, a Gemini 100 millió dollárhoz jut majd az ügyletből, amelyeket a platformon lévő, befagyasztott számlák tulajdonosai kaphatnak meg, ismét hozzáférhetnek majd az eszközeikhez.
Ezek a tervezett lépések egyelőre csak tervek, és a bíróságnak még jóvá kell hagynia az elképzelést.
Ha ez megtörténik, akkor viszont a Genesis kénytelen lesz áruba bocsátani a kriptokereskedési üzletágát.
UPDATE: DCG/Genesis creditors have been told to expect capital returns of 80%.
**beyond that number depends on a convertible preferred equity note and “realized liquidation prices” based on DCG/Genesis assets.
— Andrew (@AP_Abacus) February 6, 2023
A Genesis egyik hitelezője, a hozamvadász platform, a Donut szerint a terv azt jelenti, hogy nagyjából dolláronként 80 centet kaphatnak vissza a károsultak, de ez lehet akár több is.
Hogy egészen pontosan mennyi pénz az, amit vissza lehet szerezni, az attól függ, hogy mennyiért lehet értékesíteni az üzletrészeket, milyen áron történnek meg a végső elszámolások, és persze még attól is, hogy a végén mennyi lesz a csődeljárási folyamat költsége.
A Genesis jelenlegi problémái a tavaly novemberben bedőlt FTX tőzsde által keltett likviditási nehézségek miatt léptek fel.
A cég csődöt jelentett, de több üzletága, köztük a Genesis Global Trading nem szerepelt a csődeljárásban, és a hivatalos bejelentések szerint jelenleg is fennakadás nélkül működik, kiszolgálja a kereskedőket.
Az első, januárban megtartott csődeljárási megbeszélésen a Genesis ügyvédei elmondták, a cég gyors megoldást keres, hogy megegyezésre jusson a hitelezőivel, és kifejezték az optimizmusukat, hogy szerintük akár már május végére lezárulhat a cég csődeljárása.
Olvastad már? A Cosmos egyre népszerűbb a befektetők körében
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!