Randall Crater 2013-ban indította el a szolgáltatását, amelyet kriptopénzes fizetési vállalkozásként reklámozott, és így gyűjtött befektetőket.
A bíróság csalás vádjában találta bűnösnek, nyolc év börtönbüntetést kapott, valamint vissza kell fizetnie az áldozatoknak a tőlük kicsalt több millió dollárt.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Emellett a büntetése letöltése után is évekig próbaidőn marad.
Randall Crater, the founder of "My Big Coin," a purported cryptocurrency company, was sentenced today to more than eight years in federal prison for a multi-million dollar fraud scheme uncovered by #FBI Boston and @USPIS_BOS. https://t.co/567NYPndRU pic.twitter.com/a3eKaogij4
— FBI Boston (@FBIBoston) January 31, 2023
Crater 2014 és 2017 között több embert is be tudott csapni, azt állítva, hogy az általa indított kriptopénz aranyfedezettel rendelkezik, és a Mastercarddal működik együtt a csapatuk.
2021 júliusában ítélte el a szövetségi bíróság több vádpontban, köztük csalás, engedély nélküli pénzkezelés és regisztrálatlan pénzügyi szolgáltatás üzemeltetése miatt.
Crater emellett létrehozta a My Big Coin Exchange tőzsdét, ahol elmondásuk alapján kriptopénzeket lehet cserélni dollárra, vagy más fiat valutára.
Az áldozatoktól kicsalt 7,6 millió dollár nagy részét ingatlanra, autókra, műtárgyakra és ékszerekre költötte a marketing csapatával együtt.
Rachael Collins ügyész a nyilatkozatában kifejtette, hogy Crater tevékenysége hatalmas mértékű károkat okozott az áldozatai számára.
„Közel négy éven keresztül, Crater folyamatosan megtévesztette az ügyfeleit a vállalkozásáról, és becsapta a befektetőket, akik hittek neki, és a csaló cégének. A veszteségek mértéke meghaladja a 7,5 millió dollárt. A hazugságai nagymértékben ártottak az ismert 55 áldozatnak, akik pénzt fektettek a cégbe, és ez a pénz gyakorlatilag az alapító extravagáns életmódját finanszírozta csak, semmiféle valós teljesítményt nem nyújtott cserébe.”
Az ítélet után Crater továbbra is az ártatlanságát hangsúlyozta, és elmondta, a My Big Coin bankkártya ténylegesen létezett, ráadásul az egyik befektetője eskü alatt is azt vallotta, hogy többször is használta a kártyát vásárlásra.
A Crater elleni jogi intézkedés 2018 szeptemberében indult el, az akkori bíró viszont elutasította a CFTC, a Határidős Árucikk-piaci Bizottság beadványát.
Az Igazságügy-minisztérium 2019 februárjában vádolta meg Cratert, akinek így büntetőjogi eljáráson kellett végigmennie.
Olvastad már? A milliomosok 82%-a szeretne kriptopénzbe fektetni
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!