Csalásért ítélték el a My Big Coin alapítóját

-

Randall Crater 2013-ban indította el a szolgáltatását, amelyet kriptopénzes fizetési vállalkozásként reklámozott, és így gyűjtött befektetőket.

A bíróság csalás vádjában találta bűnösnek, nyolc év börtönbüntetést kapott, valamint vissza kell fizetnie az áldozatoknak a tőlük kicsalt több millió dollárt.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!

Emellett a büntetése letöltése után is évekig próbaidőn marad.

Crater 2014 és 2017 között több embert is be tudott csapni, azt állítva, hogy az általa indított kriptopénz aranyfedezettel rendelkezik, és a Mastercarddal működik együtt a csapatuk.

2021 júliusában ítélte el a szövetségi bíróság több vádpontban, köztük csalás, engedély nélküli pénzkezelés és regisztrálatlan pénzügyi szolgáltatás üzemeltetése miatt.

Crater emellett létrehozta a My Big Coin Exchange tőzsdét, ahol elmondásuk alapján kriptopénzeket lehet cserélni dollárra, vagy más fiat valutára.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Az áldozatoktól kicsalt 7,6 millió dollár nagy részét ingatlanra, autókra, műtárgyakra és ékszerekre költötte a marketing csapatával együtt.

Rachael Collins ügyész a nyilatkozatában kifejtette, hogy Crater tevékenysége hatalmas mértékű károkat okozott az áldozatai számára.

„Közel négy éven keresztül, Crater folyamatosan megtévesztette az ügyfeleit a vállalkozásáról, és becsapta a befektetőket, akik hittek neki, és a csaló cégének. A veszteségek mértéke meghaladja a 7,5 millió dollárt. A hazugságai nagymértékben ártottak az ismert 55 áldozatnak, akik pénzt fektettek a cégbe, és ez a pénz gyakorlatilag az alapító extravagáns életmódját finanszírozta csak, semmiféle valós teljesítményt nem nyújtott cserébe.”

Az ítélet után Crater továbbra is az ártatlanságát hangsúlyozta, és elmondta, a My Big Coin bankkártya ténylegesen létezett, ráadásul az egyik befektetője eskü alatt is azt vallotta, hogy többször is használta a kártyát vásárlásra.

A Crater elleni jogi intézkedés 2018 szeptemberében indult el, az akkori bíró viszont elutasította a CFTC, a Határidős Árucikk-piaci Bizottság beadványát.

Az Igazságügy-minisztérium 2019 februárjában vádolta meg Cratert, akinek így büntetőjogi eljáráson kellett végigmennie.


Olvastad már? A milliomosok 82%-a szeretne kriptopénzbe fektetni

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Mi az a Dogifhat (WIF)?

A maga bájos és humoros karakterével a WIF még az olyan jól ismert mémcoinokat is felülmúlta a kereskedési volumenben, mint a Shiba Inu és a...

A szakértők előrejelzései: A CATZILLA a Top 5 mémcoinok közé kerülhet 2025-re 500-szoros hozamot ígérve

Vendégbejegyzés Ahogy a kripto piacon drámai változások zajlanak, egy új versenyző vonzza az iparági szakemberek figyelmét. A CATZILLA, egy mémcoin, a top 5 token egyikeként emelik...

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.