Vajon Kína tényleg „bedönthetné” a Bitcoint?

A kelet-ázsiai befolyás mindig is jelentős volt a kriptovaluták világában, de egy új, október 8.-án közzétett tanulmány megállapította, hogy Kína nem csak fél kézzel lenne képes tönkretenni a Bitcoint, de már most képes befolyásolni annak piacát.

A „Kínai fenyegetés: Kína Bitcoinra tett hatásának vizsgálata” című tanulmány azt taglalja, hogy a világ legnépesebb országa hogyan veszélyezteti a BTC ökoszisztéma biztonságát, stabilitását és életképességét.

Kína szerepe a bányászatban

Az ASIC-ok bevezetése óta a Bitcoin hálózata lassan egyre centralizáltabbá válik. Ennek oka, hogy egyre nehezebben leküzdhető akadályok emelkednek a rendszerhez csatlakozni kívánó független egyének számára.

Ez azért van így, mert a teljes BTC hálózat 70 százalékát jelenleg hat szervezet szolgáltatja, illetve még 14 százalékot egy jelenleg ismeretlen szereplő.

Míg önmagában egyetlen szervezet sem rendelkezik akkora kapacitással, hogy a teljes hálózat 51 százalékát ellássa, a legtöbb nagy szereplő Kínában végzi bányászati tevékenységét. Bár az ország nem tudja közvetlenül ellenőrzése alatt tartani a BTC bányászatának iparát, a közelmúltban pár közvetett szabályozáson keresztül megmutatták, hogy képesek elérni amit szeretnének.

A bányászat nemcsak az új érmék forgalomba hozatalában, vagy a tranzakciók biztonságos elkönyvelésében játszik szerepet, hanem ezen keresztül képesek a felhasználók elfogadni vagy visszautasítani a protokoll módosításait is.

Bár Kína közvetlenül nem képes szabályozni a bányászatot, képesek befolyásolni a folyamatot felügyelő vezetőket. A kínai hivatalos szervek például valamilyen módon nyomást gyakorolva az iparági vezetőkre elérhetik, hogy bizonyos döntéseket nekik megfelelően hozzanak meg, amely természetesen a BTC-re is hatással lenne.

Közvetett hatások

A kelet-ázsiai ország több közvetett tényezőn keresztül befolyásolhatja a Bitcoint, bármilyen szükséges, központilag szolgáltatott termék manipulálásával, mint a villamos energia ára, vagy akár az internetkapcsolat.

A Great Cannon és a Great Firewall, a kínai internetforgalom-szabályozás eszközei lehetővé teszik akár az országban zajló bányászati tevékenység teljes letiltását is.

A kimutatásban olvasható, hogy az országban generált üres blokkok aránya messze meghaladja az átlagot: 7 százalék a z átlagos 2 százalékos mennyiség helyett.

Az üres blokkok a hálózat szempontjából csupán erőforrás pazarlásnak tűnnek, hiszen releváns tranzakciós információt nem tartalmaznak, a bányászok azonban megkapják az előállításáért járó összeget.Mégis gyorsan terjednek, ugyanis méretük jóval kisebb, ezzel ösztönzik a kínai bányászokat tevékenységük folytatására, ezzel is kompenzálva a GFW által okozott késedelmet.

Ezt a szituációt küszöbölte ki a BIP152, amely csak akkor teszi lehetővé egy blokk továbbítását, amennyiben annak értéke legalább 15KB. Ennek következtében a negatív bányászati ráták világszerte visszaestek.

Bár a probléma már megoldódott, a tanulmány kitűnően példázza vele Kína lehetséges befolyását a bányászati iparágra.

Egyelőre bizonytalan, hogy Kínának van-e bármilyen BTCbefolyásolásról szóló terve, Ilyen lehet valamilyen politikai szabályozás, hatás gyakorlása egy idegen országra a kriptovalután keresztül, vagy csak megerősíteni szabályozó rendszerét (ezek a tanulmány által felvetett lehetőségek). Ezen lehetőségek egyszerre pedig nagyobb hálózati ellenőrzést és kontrollt jelentenének, mint valaha.

Forrás: btcmanager.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép napod!

Ha tetszenek a posztok és az oldalam szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt megteheted:

BTC: 37Vhz41ZecsMqmDkCntAmY8JUsu6Jp32DC

LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE

ETH: 0x7A653baD688C5c09C2D8A4A1eb39C1505e48CaCd

KÖSZÖNÖM!

Legfrissebb bejegyzéseink

Egy bálna bevásárlása miatt likvidálódtak a cardano shortok tegnap – ez okozta a 7%-os megugrást

Annak ellenére, hogy havi szinten 12,60%-ot esett, a Cardano még mindig 87%-kal az induló ára felett van. Ezzel sok nagy piaci értékű eszközt felülmúlt. Ez...

Jó hatással volt a bitcoinra Trump legutóbbi bejelentése

A közelmúltban Donald Trump úgy döntött, hogy szünetelteti a vámemeléseket. Ez, valamint az infláció lassulásának jelei megállították a piaci eladási hullámot. Ennek hatására egyre többen vásárolnak...

Az Atomic és Exodus tárcák is érintettek a legújabb kiberbiztonsági sebezhetőségben

Kiberbűnözők támadják az Atomic és Exodus tárcák felhasználóit. Rosszindulatú szoftvercsomagokat töltenek fel online kódtárakba, hogy ellopják a kriptotárcák privát kulcsait. Ez a legújabb kiberveszély, amit...

A Szenátus jóváhagyta Paul Atkins kinevezését SEC-elnökké

Atkins megerősítésével bezárul a kör az SEC irányváltását illetően. Gensler szigorú megközelítését egy innovációbarátibb szabályozás váltja fel. Az Amerikai Szenátus hivatalosan is megerősítette, hogy Paul Atkins...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.