A Genesis Global a legutóbbi cég, amely csődöt jelentett az FTX bedőlése által okozott káosz hatására.
A vállalat a New York Déli Körzeti cégbíróságra adta be a csődeljárási kérelmet.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A dokumentumok alapján a cég 1-10 milliárd dollár közötti kötelezettséggel rendelkezik, és az eszközállományuk is ebben a sávban mozog.
Korábban már napvilágot láttak a sajtóban olyan hírek, amelyek alapján a cég friss befektetői tőkét akart bevonni, hogy elkerülhetővé váljon a fizetésképtelenség.
A hét második felében viszont a csődkérelemből egyértelművé vált, hogy a cég tényleg bajban van.
A beadvány szerint a cég, amely a Digital Currency Group leányvállalata, a csődvédelemben látja azt a megoldást, amely a legnagyobb mértékben képes a cég eszközeinek a megőrzésére, és az üzletmenet zavartalan folytatására.
A cég most bírósági felügyelet mellett akarja végrehajtani az újra-strukturálást, üzletrész-eladást, és a tőkebevonást.
A csődeljárásba nem tartozik bele a vállalat derivatíva üzletága, sem a spot piac, a brókeri szolgáltatás, és a letétkezelési részlegük.
Ezek a továbbiakban is zavartalanul működnek, legalábbis a cég beszámolói szerint.
Egy másik fontos információ, amely kiderül a beadványból, az az, hogy a cég több, mint 150 millió dollár készpénzzel rendelkezik, amely elegendő likviditást jelent az üzletmenethez, és fennakadásmentessé teheti a cég átszervezésének az időszakát.
Ezeket az átszervezéseket egy független, erre a célra alakult bizottság fogja bonyolítani, amely soraiban a cég igazgatóit találjuk majd meg, és akik elsődleges célja, hogy a végeredmény mind a Genesis, mind a Gemini Earn program felhasználói számára megfelelő legyen.
A cég tavaly novemberben függesztette fel a kiutalásokat, piaci nehézségekre hivatkozva, amelyeket az FTX csődje idézett elő.
A lépés a Gemini Earn program résztvevőit is kedvezőtlenül érintette, hiszen a tőzsde a Genesis égisze alá tartozik.
A Gemini alapítója, Cameron Winklevoss egy tweetben beszélt arról, hogy a csődeljárás létfontosságú része annak, hogy a felhasználók hozzájuthassanak a pénzükhöz.
6/ Unless Barry and DCG come to their senses and make a fair offer to creditors, we will be filing a lawsuit against Barry and DCG imminently.
— Cameron Winklevoss (@cameron) January 20, 2023
Elmondása szerint a DCG és annak ügyvezetője, Barry Silbert semmiféle fair ajánlatot nem akar elfogadni, és ha ebben a kérdésben nem tudnak megegyezni, akkor jogi lépéseket is tesznek a DCG ellen.
A Genesis és a Gemini egyaránt a SEC, az amerikai tőzsdefelügyelet célkeresztjébe került, eljárást indítottak ellenük.
A gyanú szerint az Earn program keretein belül tulajdonképpen regisztrálatlan értékpapírokat adnak el a befektetőknek.
A DCG, a Genesis anyacége körül pedig azért növekszik az aggodalom, mert a híresztelések alapján az 500 millió dolláros kockázati befektetési portfóliójának egy részét lehet, hogy értékesítenie kell, hogy fedezhesse a Genesis kötelezettségeit.
Nemrégiben a DCG felfüggesztette az osztalékfizetést, amely lépéstől a működési költségek csökkentését, és a likviditás megőrzését várják.
Emellett lehet, hogy a saját kriptohíroldaluk, a CoinDesk is eladósorba kerülhet, amelyből a becslések alapján 200 millió dolláros bevételhez juthatnak.
Olvastad már? Nagyobb kitörés jöhet a 21.000 dollár után a bitcoin számára?
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!