A potenciális stabilcoin célja, hogy lehetővé tegye a határokon átnyúló tranzakciókat az olyan fiat valuták helyett, mint az amerikai dollár, az orosz rubel vagy az iráni riál.
Az iráni központi bank állítólag együttműködésre lépett az orosz kormánnyal egy új, arannyal fedezett kriptopénz közös kibocsátása érdekében.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Vedomosztyi orosz hírügynökség szerint Irán Oroszországgal közösen dolgozik egy, „a Perzsa-öböl térsége tokenjének” létrehozásán, amely fizetési módként szolgálna a külkereskedelemben.
A token a tervek szerint egy aranyfedezetű stabilcoin formájában kerülne kibocsátásra Alekszandr Brazsnyikov, az orosz kriptoipari és blokkláncszövetség ügyvezető igazgatója szerint.
A stablecoin célja, hogy lehetővé tegye a határokon átnyúló tranzakciókat az olyan fiat valuták helyett, mint az amerikai dollár, az orosz rubel vagy az iráni riál.
A jelentés megjegyzi, hogy a potenciális kriptovaluta egy különleges gazdasági övezetben működne Asztrahánban, ahol Oroszország elkezdte fogadni az iráni teherszállítmányokat.
Anton Tkacsev orosz törvényhozó, az Információtechnológiai és Kommunikációs Bizottság tagja hangsúlyozta, hogy egy közös stablecoin-projekt csak akkor válik lehetségessé, ha a digitális eszközök piaca teljes mértékben szabályozott lesz Oroszországban.
Az orosz parlament alsóháza többszöri halasztás után ismét ígéretet tett arra, hogy 2023-ban megkezdi a kriptotranzakciók szabályozását.
Irán és Oroszország azon országok közé tartozik, amelyek megtiltották lakosaiknak a kriptovaluták, például a bitcoin vagy a tether USD használatát fizetések esetén.
Ugyanakkor Irán és Oroszország aktívan dolgozik azon, hogy a kriptót a külkereskedelem eszközeként alkalmazza.
2022 augusztusában az iráni Ipari, Bányászati és Kereskedelmi Minisztérium jóváhagyta a kriptopénz használatát az országba irányuló importra a folyamatban lévő nemzetközi kereskedelmi szankciók közepette.
A helyi kormány szerint az új intézkedések segítenek Iránnak enyhíteni a globális kereskedelmi szankciókat.
Irán ezt követően adta le első nemzetközi importmegrendelését 10 millió dollár értékű kriptovaluta felhasználásával.
Az Orosz Bank – amely mindig is ellenezte a kriptopénzek fizetési módként való használatát – beleegyezett, hogy engedélyezze a kriptót a külkereskedelemben, hogy enyhítse a nemzetközi szankciók hatását.
A szabályozó azonban soha nem tisztázta, hogy milyen kriptovalutákat használhatnának ilyen tranzakciókhoz.
Olvastad már? Miniszterük szerint Ukrajna lesz a világ legjobb joghatósága a kriptók számára
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!