Jack Dorsey a közösségi platform alapítója elmondta, a Twitter cenzúra-problémájára az lenne a megoldás, ha eleve lehetetlenné tennék a céges vagy a kormányzati beavatkozást a működésbe.
A közösségi oldal új tulajdonosa, Elon Musk egy kiterjedt belső vizsgálatot indított, és számos problémás területet találtak.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Dorsey felvetett néhány megoldási javaslatot, amelyek segítségével a felhasználók lennének az egyedüliek, akik hozzáférnek a saját maguk által feltöltött tartalmakhoz.
Így sem a cégnek, sem az államnak nem lenne lehetősége az önkényes moderálásra, ezzel pedig különösen ellenállóvá válhatna a platform.
„Úgy vélem, hogy az internetre feltöltött tartalmaknak, amelyeket valaki elkészített, meg kell maradniuk, egészen addig, amíg a szerző úgy nem dönt, hogy törli azt. Mindig elérhetőnek kell lennie. A törlésnek és a felfüggesztésnek nem szabadna lehetségesnek lennie.”
Dorsey úgy gondolja, hogy a Twitter már nem felel meg ezeknek a követelményeknek, és azt is elmondta, hogy önmagát hibáztatja, amiért annak idején nem küzdött eléggé a platformért.
„Ez az én hibám. Teljesen abbahagytam ezek erőltetését, mikor az aktivisták elkezdtek feltűnni a részvényesek között, még 2020-ban. Akkor én már a távozásomat terveztem, tudva, hogy nem én vagyok a megfelelő ember a Twitter élére.”
Dorsey szerint az egyik legnagyobb baj az volt, hogy a csapat olyan eszközök fejlesztésére koncentrált, amelyek segítségével irányíthatók a közösségi beszélgetések, és ezért nem nagyon fordítottak figyelmet olyanokra, amelyekkel a felhasználók maguk tudták volna szabályozni a közösségeiket.
Karácsonyi kuponkód 15% kedvezmény: KaracsonyKw
Ez vezetett ahhoz, hogy a cég végül túl nagy erőt kapott, túl sok dologba szólhatott bele.
Dorsey szerint ezt tovább tetézte, hogy a cégen kívülről is nagy nyomás nehezedett a vezetőségre.
Az alapító egy tweetben megosztott egy GitHub linket is, amely egy cenzúra-ellenálló, nyílt forráskódú protokollt mutat meg, amelyen jelenleg is dolgozik.
Ennek segítségével a tervek alapján olyan decentralizált közösségi hálózat építhető fel, amely a kriptográfián és privát kulcsokon alapul.
Dorsey még októberben tweetelt arról is, hogy hogyan áll a Bluesky Social, egy 2019-ben indult kezdeményezés.
Ez egy olyan platform lenne, ahol kizárólag a tartalomkészítők tudnák meghatározni, hogy mit publikálnak, a különböző vállalkozások pedig, mintegy piactéren, ki tudnák választani, hogy ebből mit tesznek elérhetővé az olvasóközönségüknek.
Olvastad már? Hogyan kereskedj a Wyckoff-indikátor alapján?
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: Esten Hurtle
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!