Az FTX korábbi vezérigazgatója, Sam Bankman-Fried a Voxszal folytatott beszélgetésben elismerte, hogy az Alameda banki eszközeit használta az FTX a felhasználói befizetésekhez.
Az FTX saga körül minden második nap újabb és újabb leleplezések látnak napvilágot a visszaélésekkel kapcsolatban, és a legutóbbi megszilárdítja a bukott kriptotőzsde és testvérvállalata, az Alameda Research közötti összejátszást a kezdetektől fogva.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az FTX, sok más kriptotőzsdéhez hasonlóan, nehezen talált banki partnert a fiat tranzakciók feldolgozásához – mivel a bankok a szabályozási felügyelet hiánya miatt vonakodtak a kriptotőzsdékkel való kapcsolatfelvételtől.
Az FTX úgy küzdötte le ezt a problémát, hogy a testvérvállalat bankszámláit használta a tranzakciók feldolgozására a kriptotőzsde számára.
Az FTX korábbi vezérigazgatója, Sam Bankman-Fried a Voxszal folytatott beszélgetésben megerősítette, hogy a tőzsde az Alameda bankszámláit használta az ügyfelek befizetéseinek átutalásához.
Egyes ügyfeleket állítólag arra kértek, hogy a Silvergate Capital fintechbankkal banki partnerségben álló Alamedán keresztül utalják át a betéteiket.
Az Alameda és az FTX közötti ütközés az ügyfelek pénzeszközei miatt később a fő hibapont lett.
Bankman-Fried azt állította, hogy bár az FTX soha nem játszotta el a felhasználók pénzét, de kölcsönadta azt az Alamedának.
A volt vezérigazgató azt állította, hogy szerinte az Alameda elegendő biztosítékkal rendelkezett a kölcsönök fedezetére, de ahogy a jelentésekből kiderült, ennek nagy része a natív FTX-tokenben volt tárolva.
A bukott kriptotőzsde volt vezérigazgatójának az ügyfelek pénzével való visszaéléssel kapcsolatos állításai időről időre változnak.
Először Bankman-Fried azt állította, hogy a tőzsde és az Alameda független entitások, később pedig arról is biztosított, hogy az ügyfelek pénzeszközei biztonságban vannak, csakhogy később törölte az állításról szóló tweetjét.
A banki kiskapukkal való visszaélés körüli vádak a múlt héten merültek fel, amikor a csődeljárás során kiderült, hogy az FTX a testvérvállalatán, az Alamedán keresztül részesedéssel rendelkezett egy kis vidéki bankban Washington államból.
Akkor sokan azt állították, hogy a vidéki bankba történő befektetés a banki engedély megszerzéséhez szükséges követelmények megkerülése érdekében történt.
Az Alameda bankszámláinak az FTX-ügyfelek betéteihez való felhasználásával kapcsolatos jogsértés mértéke a bank és az Alameda közötti megállapodástól függ.
A Bloombergnek adott nyilatkozatában a Silvergate közölte, hogy a bank határozott politikája szerint nem nyilatkozik az ügyfelekről vagy azok tevékenységéről.
A Silvergate a cikk írásakor nem válaszolt a Cointelegraph megkeresésére.
Olvastad már? A BlockFi csődbejelentésére a közösség is reagált
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!