Saját magát kellene felügyelnie a kriptoiparnak

Bill Ackman, az ismert milliárdos, és egyben a SEC által regisztrált befektetési tanácsadó nemrégiben a Twitteren osztotta meg a gondolatait a kriptoipar több területéről, többek között a szabályozás kérdéséről is.

Ackman saját befektetési alapot vezet, és az FTX bedőlése kapcsán nem rejtette véka alá a véleményét.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

„Nem hinném, hogy új szabályokra lenne szükségünk. A legtöbb csalás, amit látunk, egyszerű pump-and-dump séma, vagy éppen sikkasztás, az ügyfélvagyonok hűtlen kezelése. A jelenlegi szabályok, törvények egyértelműen meghatározzák, és tiltják ezeket a tevékenységeket. Csak éppen nincs meg hozzá a megfelelő végrehajtás. A hatóságoknak több forrás kell, hogy utána tudjanak menni a rossz-szándékú piaci szereplőknek, de lehet, hogy évekkel vannak lemaradva, és sosem érik utol az iparágat. Magának a kriptoiparnak kellene a kezébe vennie az ügyet, és felügyelni magát, különben a leállítást kockáztatja.”

Az FTX tőzsde nemrégiben történt bedőlése és csődje miatt rengetegen máris új, szigorúbb szabályozásért lobbiznak.

Számosan viszont, köztük Mark Cuban és Robert Kiyosaki, vagy éppen az amerikai kongresszusi képviselő, Tom Emmer látják a lényeget, hogy a tőzsde csődje nem az iparág hibája, hanem a tőzsdefelügyelet, a SEC és annak vezetője, Gary Gensler sara, valamint a tőzsde alapítója, Sam Bankman-Fried hozzá nem értésének az eredménye.

Ackman szerint az iparág itt fog maradni köztünk, de más hozzáállást kíván, mint a hagyományos pénzügyi terület.

A kriptoipar azért számít vadnyugatnak, mert nincsenek meg azok a befektető-védelmi módszerek, amelyek a hagyományos értékpapírok területén működnek.

Emiatt elképesztő fontos, hogy a kriptoipar cégei esetén a menedzsment, a csapat reputációja, és az egész vállalkozás karaktere milyen, hiszen ezek alapján lehet eldönteni, hogy egy adott projekt mögé be szabad-e állni.

A megfelelő körülmények között a kriptoipar nagyra nőhet, és az egész társadalom, a világgazdaság számára is hatalmas előnyöket hozhat.

Az iparág legitim szereplői számára így nagyon nagy a motiváció, hogy kirostálják maguk közül a csalókat, a rosszindulatú szereplőket.

Az ilyenek aktivitása jelentősen megnövelheti a szabályozói beavatkozások mértékét, ez pedig akár több generációnyi időre is rányomhatja a bélyegét az iparági fejlesztésekre.


Olvastad már? Ezek a mutatók lendíthetnek Algorandon (ALGO)

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Közeleg a Fidelity Solana ETF jóváhagyása – Visszapattanhat a SOL a 22%-os havi zuhanás után?

Donald Trump új globális vámokat bejelentő nyilatkozata geopolitikai feszültséget szított, ami gyorsan végigsöpört a kriptovaluták piacán is. Az egykori amerikai elnök minimum 10%-os vámot ígért...

Zuhan a tárcaaktivitás, mégis élénkül az XRP-kereskedés – vajon esés vagy rali jön?

A kriptopiac az utóbbi időben meglehetősen hektikus, és az XRP sem kivétel. Bár a token tárcaaktivitása látványosan visszaesett, más kulcsfontosságú mutatók már árnyaltabb képet festenek. A...

Zuhan a Pi Coin: tényleg nulla felé tart az árfolyam a „rug pull” félelmek miatt?

A Pi Coin árfolyama történelmi mélypontra, 0,51 dollárra esett, ami 83%-os zuhanást jelent a február végi csúcsához képest. Cikkünk írásakor az árfolyam kissé korrigált, 0,52...

Egy vezető kriptoelemző szerint az XRP akár 27 dollárig is emelkedhet – ez kell hozzá

Az ismert kriptoelemző, EGRAG rendkívül optimistán nyilatkozott az XRP jövőjéről. Elmondása szerint az árfolyam erőteljes emelkedés előtt áll, amit egy technikai minta – az úgynevezett...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.