Az Ethereum alapítója a kriptoipar szabályozásáról beszélt nemrégiben, és megjegyezte, hogy a kriptós ökoszisztémák belső működésébe beleavatkozó szabályokat nem kellene erőltetni.
A kriptoiparnak először fel kell nőnie, és szinkronba kerülnie a törvényhozók elvárásaival, mielőtt teljesen szabad kezet kapnának a különböző projektek.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Ez a hozzáállás akkor is ajánlott, ha ennek eredményeképpen valamennyire lelassul a terjedés, ha csak így biztosítható, hogy a különböző kriptós kezdeményezések megfelelnek a törvényeknek.
„Én személy szerint örülök annak, hogy például sok tőzsdei alap, ETF el lett halasztva. Túl nagy figyelmet kapna az ökoszisztéma, és erre még nem érett meg.”
A KYC szabályok használata, valamint a defi alkalmazások szintén népszerű témának számítanak, azokhoz is megvolt Buterin hozzászólása. Külön kiemelte viszont a tőzsdei személy-azonosítási megoldások messzire vezető következményeit.
„A KYC bevezetése a defiben alaposan felidegesítené a felhasználókat, de semmit sem ér a hackerek ellen. A hackerek saját kódokat írnak, amelyekkel közvetlenül lépnek kapcsolatba az egyes okosszerződésekkel, nem pedig a KYC felületen keresztül.”
Buterin szerint több lehetséges megoldás is lehet erre a helyzetre, amely közül választani lehet.
Egyik javaslatként az úgynevezett „zero-knowledge proof” módszert nevezi meg, amelyekkel meg lehetne felelni a szabályozói elvárásoknak is, ráadásul megmaradna a felhasználók magánszférája.
Az persze kérdéses, hogy a szabályozók számára mennyire fontos a felhasználói magánszféra.
A Google nemrégiben vezette be azt a funkciót, hogy adott ETH-címet leellenőrizve meg lehet nézni annak egyenlegét.
Az Egyesítés előtt pedig egyfajta gesztusként aktiváltak az oldalukon egy visszaszámlálót, amely a hard forkig hátra lévő időt mutatta, amely során a proof of work blokkláncról egy másik, proof of stake szavazással működő hálózatra állították át a fejlesztők a protokollt.
Olvastad már? Többnyire eltűntek a gyenge kezek, de a kriptót nem rázta meg a techek zuhanása
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!