A kriptopénzek szabályozása piaci egyenlőtlenségekhez vezethet

A francia központi bank kormányzója, François Villeroy de Galhau úgy nyilatkozott, az EU-nak el kell kerülnie, hogy túl későn próbálja meg szabályozni a kriptopiacot, de arra is ügyelni kell, hogy a szabályok ne legyenek összecsapva.

Ha a sietségben ellentmondásos törvényeket hoznak, az piaci problémákat idézhet elő. A bankár egy párizsi konferencián tartott előadást, amely a digitális pénzügyek témája köré szerveződött, és így Galhaunak fel kellett sorolni a jól ismert kifogásokat, hogy miért kell az államnak felügyelnie a kriptókat.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Ahogyan az már sokszor elhangzott, ha nem megfelelő az iparág szabályozása, akkor nem tudják megvédeni a fogyasztókat, és a pénzmosáshoz is új lehetőségeket kínálnak a hagyományos bankok módszerei mellett.

„Elképesztően oda kell figyelnünk arra, hogy megfelelő, következetes szabályozást hozzunk létre. De azt sem szabad hagyni, hogy elkéssünk a szabályozással. Ha elhibázzuk, akkor önkényes döntéseket idézhet elő ez az iparágban, hiszen a szereplők nem egyenlő feltételek mellett tudnának piacra lépni.”

Az EU 2020-ban fogadta el a kriptopiaci szabályozásról szóló beadványt, amely MICA néven került be a köztudatba. Ennek segítségével hoznák közös jogi keretrendszer alá a digitális eszközök kibocsátóit, kezelőit, és az iparág szolgáltatóit.

A várakozások szerint a törvény 2024-ben fog hatályba lépni, addig egyelőre csak annyit tudni, hogy az Európai Parlament és az Európai Tanács egyetértettek a jogszabály nyelvezetében, és a jelenlegi formájában megszavazták azt.

„Jelenleg nincs egységes európai szabályozás a kriptoeszközök tekintetében, amelyet minden országban hasonlóan alkalmaznak. A bankok viszont egyre nagyobb mértékben érdeklődnek a terület iránt, és ott tartunk, hogy a sokan már fontolóra vették az ilyen szolgáltatások elindítását. Ezt viszont csak a megfelelő biztonsági garanciát mellett lehet megtenni.”

Az EU fő értékpapír-felügyelete, az ESMA májusban figyelmeztetést adott ki a befektetők részére, hogy a növekvő infláció esetleg a kriptopénzek irányába terelheti az embereket.

Az EKB elnökhelyettese, Luis de Guindos is úgy nyilatkozott, hogy az eurózóna iflációja egyre szélesebb körben terjed, ráadásul a növekedés is lassul.

„Az idei harmadik és negyedik negyedévre további jelentős gazdasági lassulást várunk, és nem lehetetlen, hogy a növekedési ráta közel lesz a nullához.”


Olvastad már? A Walmart belép a metaverzumba

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Vámháború és infláció: A Bitcoin újra menekülőeszköz lehet

Donald Trump szigorú vámpolitikája – amely 10–49%-os importvámokat tartalmaz – pánikszerű eladási hullámot indíthatott el a piacokon. Az Ethereum (ETH) és a Solana (SOL) árfolyama nagyjából...

A Layer 2 virágzik, az Ethereum mainnetje szenved – ez áll a háttérben

Az Ethereum továbbra is vezet a stablecoinok és a tokenizáció terén. Stablecoin-kínálata elérte a lenyűgöző 130 milliárd dollárt. A tokenizált államkötvények, például a „BUIDL”, már több...

A Bitcoin akár 250.000 dollárig is emelkedhet – magával viheti az XRP-t és az MTAUR-t is? Elemzők árfolyam-előrejelzései

A Bitcoin ismét nagyot szól – és ez most nem csak üres zaj. A grafikonok áttörést jeleznek, a vezető elemzők pedig már a 250.000 dolláros...

Bitcoin árfolyam kilátások: újabb medvés hullám vagy áttörés 90.000 dollár fölé?

Prémium Bitcoin (BTC) Ahogy a vámokkal kapcsolatos aggodalmak tovább növelték a piaci zűrzavart, a kereskedés feszült hangulatban zajlott a felszabadulás napja előtt. A Bitcoin árfolyama átlépte a 88.000...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.