A francia központi bank kormányzója, François Villeroy de Galhau úgy nyilatkozott, az EU-nak el kell kerülnie, hogy túl későn próbálja meg szabályozni a kriptopiacot, de arra is ügyelni kell, hogy a szabályok ne legyenek összecsapva.
Ha a sietségben ellentmondásos törvényeket hoznak, az piaci problémákat idézhet elő. A bankár egy párizsi konferencián tartott előadást, amely a digitális pénzügyek témája köré szerveződött, és így Galhaunak fel kellett sorolni a jól ismert kifogásokat, hogy miért kell az államnak felügyelnie a kriptókat.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Ahogyan az már sokszor elhangzott, ha nem megfelelő az iparág szabályozása, akkor nem tudják megvédeni a fogyasztókat, és a pénzmosáshoz is új lehetőségeket kínálnak a hagyományos bankok módszerei mellett.
„Elképesztően oda kell figyelnünk arra, hogy megfelelő, következetes szabályozást hozzunk létre. De azt sem szabad hagyni, hogy elkéssünk a szabályozással. Ha elhibázzuk, akkor önkényes döntéseket idézhet elő ez az iparágban, hiszen a szereplők nem egyenlő feltételek mellett tudnának piacra lépni.”
Az EU 2020-ban fogadta el a kriptopiaci szabályozásról szóló beadványt, amely MICA néven került be a köztudatba. Ennek segítségével hoznák közös jogi keretrendszer alá a digitális eszközök kibocsátóit, kezelőit, és az iparág szolgáltatóit.
A várakozások szerint a törvény 2024-ben fog hatályba lépni, addig egyelőre csak annyit tudni, hogy az Európai Parlament és az Európai Tanács egyetértettek a jogszabály nyelvezetében, és a jelenlegi formájában megszavazták azt.
„Jelenleg nincs egységes európai szabályozás a kriptoeszközök tekintetében, amelyet minden országban hasonlóan alkalmaznak. A bankok viszont egyre nagyobb mértékben érdeklődnek a terület iránt, és ott tartunk, hogy a sokan már fontolóra vették az ilyen szolgáltatások elindítását. Ezt viszont csak a megfelelő biztonsági garanciát mellett lehet megtenni.”
Az EU fő értékpapír-felügyelete, az ESMA májusban figyelmeztetést adott ki a befektetők részére, hogy a növekvő infláció esetleg a kriptopénzek irányába terelheti az embereket.
Az EKB elnökhelyettese, Luis de Guindos is úgy nyilatkozott, hogy az eurózóna iflációja egyre szélesebb körben terjed, ráadásul a növekedés is lassul.
„Az idei harmadik és negyedik negyedévre további jelentős gazdasági lassulást várunk, és nem lehetetlen, hogy a növekedési ráta közel lesz a nullához.”
Olvastad már? A Walmart belép a metaverzumba
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!