Buenos Aires blokklánc segítségével fizetné a szociális segélyeket

A közelmúltban beadtak egy törvény-tervezetet, amelyben felvetették, hogy sokkal nagyobb átláthatóságot biztosítana a segélyek esetén a blokklánc-technológia használata.
Dario Nieto, a tervezet beadója szerint a jelenlegi rendszerben a szociális programokkal a közvetítők pénzt tudnak maguknak lecsípni, a blokklánccal viszont ki lehetne iktatni a képből ezeket a harmadik feleket.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A blokklánc követhetővé teszi a tranzakciókat, és ez a technológia számos esetben bizonyított már.
Nieto szenátor szerint a szociális kezdeményezések terén is hasznos lehet, hiszen megakadályozható, hogy a pénz felhasználásáért cserébe a közvetítők különböző politikai aktivitást várjanak el.

„A közösségi tervek esetén megfigyelhető egyfajta politizálódás, a különböző társadalmi kezdeményezések vezetői sokszor tisztességtelenül járnak el az emberekkel, például bizonyos százalékot kérnek a pénzből, amelyet az adott projekt segélyként elnyer. A blokklánc ezt kijavíthatja, hiszen a pénz útja követhetővé válik, és nem kell hozzá közvetítő. A Fejlesztési Minisztériumtól a pénz közvetlenül a rendeltetési helyére kerülhet, anélkül, hogy bárki bármiféle szívességet kérhetne cserébe.”

Nieto szerint nem ritka, hogy az ilyen fejlesztési pénzek esetén a közvetítők elvárják például, hogy akik megkapják, vagy előnyük származik belőle, tüntetéseken vagy felvonulásokon vegyenek részt.

Buenos Aires kedveli a blokkláncot

Nem ez az első eset, hogy Nieto valamilyen blokkláncos kezdeményezéssel áll elő. Előzőleg már kidolgozott egy tervezetet, amely alapján blokkláncot használnának az állami beszerzések és a szerződések kezelésére.
Buenos Aires kifejezetten támogatja a blokkláncot, és több esetben is az infrastruktúra részévé akarja tenni.
A modernizációs törekvések részeként már a végső fázisban jár egy blokklánc-alapú személyazonosító rendszer, a TangoID. Az elképzelések szerint ez 2023 elején már működőképes lenne.
Augusztusban bejelentették, hogy a város saját Ethereum csomópontot futtat majd, főleg azért, hogy így jobban tisztába kerülhessen a technológia alkalmazhatóságával, a kormányzati felhasználási lehetőségekkel.
Áprilisban pedig bejelentették, hogy 2023-tól már az adó is befizethető lesz kriptopénzek használatával.

Olvastad már? Orbán Viktor írását szemlézte a Bitcoin.com News

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Legfrissebb bejegyzéseink

Közeleg a Fidelity Solana ETF jóváhagyása – Visszapattanhat a SOL a 22%-os havi zuhanás után?

Donald Trump új globális vámokat bejelentő nyilatkozata geopolitikai feszültséget szított, ami gyorsan végigsöpört a kriptovaluták piacán is. Az egykori amerikai elnök minimum 10%-os vámot ígért...

Zuhan a tárcaaktivitás, mégis élénkül az XRP-kereskedés – vajon esés vagy rali jön?

A kriptopiac az utóbbi időben meglehetősen hektikus, és az XRP sem kivétel. Bár a token tárcaaktivitása látványosan visszaesett, más kulcsfontosságú mutatók már árnyaltabb képet festenek. A...

Zuhan a Pi Coin: tényleg nulla felé tart az árfolyam a „rug pull” félelmek miatt?

A Pi Coin árfolyama történelmi mélypontra, 0,51 dollárra esett, ami 83%-os zuhanást jelent a február végi csúcsához képest. Cikkünk írásakor az árfolyam kissé korrigált, 0,52...

Egy vezető kriptoelemző szerint az XRP akár 27 dollárig is emelkedhet – ez kell hozzá

Az ismert kriptoelemző, EGRAG rendkívül optimistán nyilatkozott az XRP jövőjéről. Elmondása szerint az árfolyam erőteljes emelkedés előtt áll, amit egy technikai minta – az úgynevezett...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.