Az európai bankszektort felügyelő hatóság a jelentések szerint nehézségekkel küzd, hogy megfelelő embert találjon a felügyelői pozíciókba.
Az EU szabályozni akarja a kriptopiacot, és ehhez szakértőkre lenne szüksége, de jelenleg hiány van belőlük. A hatóság ráadásul azt sem igazán tudja, hogy pontosan mely digitális eszközökkel is kellene foglalkoznia, mit kellene felügyelnie.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A hatóság elnöke egy nemrégiben adott interjúban fogalmazott úgy, hogy a megfelelő szakember megtalálása a feladatra nagy fejtörést okoz a szervezetben.
Ugyanezekkel a problémákkal szembesülnek más területeken is, hiszen a digitalizáció és a technológia esetében szintén nagyok az igények a piacon, és egyszerűen nincs elegendő szakember a munkaerőpiacon.
A párizsi székhelyű hatóság 2011 óta működik, mikor a legutóbbi pénzügy válság után a kontinens bankjai tenni akartak valamit, hogy ne ismétlődhessen meg egy ilyen eseménysorozat, és, hogy megfelelő tőkeellátottságot biztosítsanak a bankoknak.
Csak nemrégiben kapta meg feladatként, hogy a növekvő európai kriptoipart is szabályozza és felügyelje, de már most látszik, hogy erre nem rendelkezik megfelelő erőforrásokkal.
Az EU intézményei nemrégiben egyeztek meg az úgynevezett MiCA törvénycsomag bevezetésén, amely a kriptopiacot hivatott szabályozni.
Az intézkedések 2025-ben lépnének életbe, de a hatóságnak fogalma sincs, hogy hogyan is kellene szabályoznia a kriptoeszközöket, stablecoinokat, digitális eszközöket, de még azt sem tudja, hogy egyáltalán mely típusok azok, amelyekkel foglalkoznia kellene.
Az elnök, Jose Manuel Campa úgy nyilatkozott, hogy ők is szembekerültek ugyanazokkal a kihívásokkal, mint bármely intézmény, amely lépést próbálna tartani a gőzerővel fejlődő kriptoiparral.
A bankszektor, a fintech cégek, és a konzultáns vállalkozások nagy erőket fordítanak a megfelelő képzettséggel rendelkezők felkutatására, a fizetéseket ráadásul az eurózóna növekvő inflációja is tovább emeli.
A jelentések szerint ráadásul a hatóságnál adott juttatásokat az Európai Bizottság szabja meg, a hatóság nem tud rajta változtatni.
Emiatt a szektor dinamikus fejlődése, és a folyamatos változások miatt a szabályok vélhetően mindig is le lesznek maradva az iparág mögött, és senki sem tudja, hogy pár év elteltével milyen kihívásokkal kell majd szembenézni.
A vezető azt is elmondta, elsősorban nem amiatt aggódnak, hogy a szabályozási hibák miatt csökkenne a szervezet reputációja.
„Sokkal inkább azon aggódunk, hogy megfelelően azonosítsuk a különböző kockázatokat, és az elvárt módon kezelhessük azokat. Ha ez nem fog olyan jól menni, ahogyan kellene, akkor majd vállaljuk a következményeket.”
Olvastad már? Megvált a Coinbase részvényeitől az Ark Invest
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!