Az oroszoknál börtön járhat a kriptós pénzmosásért

-

Az orosz hatóságok bejelentették, hogy ezentúl sokkal jobban odafigyelnek azokra, akik a különböző kriptopénzes csalásokból származó pénzeket mossák tisztára, hiszen nekik is börtönben lenne a helyük.
A helyi szlengben csak „dropper” néven emlegetett személyek azok, akik az illegálisan megszerzett kriptókat elfogadják fizetségként, számlára vagy kriptotárcába utalva, és helyette másik, úgymond tiszta pénzt küldenek vissza.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


A Belügyminisztérium több más szervezettel együttműködve így azt reméli, hogy az ilyen dolgokban érdekeltek számát csökkenteni tudják a büntetőjogi felelősség kiterjesztésével.
A dropperek fontos szerepet töltenek be a különböző csalások esetén, hiszen az elkövetők rajtuk keresztül tudják kivenni a megszerzett pénzt. Néhány esetben a dropperek még csak nem is tudják, hogy a kapott pénz lopásból vagy csalásból származik, de ez nem mentesít senkit a felelősség alól.
Roman Bubnov, a nyomozati részleg helyettes vezetője úgy nyilatkozott, a hatóságok azt szeretnék, ha az ilyen esetek résztvevői ugyanúgy felelősségre vonhatókká válnának a törvény előtt, mint maguk az elkövetők.
Ha pedig ez megtörténik, akkor több éves börtönbüntetés is lehetséges az elítéltek számára. A helyi jogi vállalatok szerint az ilyen esetek különálló bűncselekményként lennének beszámítva, így a bíróságok számára lehetővé válna, hogy a lehető legmagasabb büntetést szabják ki.
Az oroszok még nem rendelkeznek a kriptoipar minden részletre kiterjedő szabályozásával, de idén őszre újabb törvénycsomag várható a területen. Idén májusban a központi bank azt nyilatkozta, hogy az év első negyedévében felderített piramisjáték-ügyek több, mint a fele kriptopénzes vonatkozásokkal is bírt
Júniusban az Állami Duma, az orosz parlament alsóháza elé került egy törvényjavaslat, amely büntetné az engedély nélküli token-kibocsátást.
A javaslatot a Pénzpiaci Felügyelőbizottság elnöke, Anatoly Aksakov adta be, aki már egy ideje részt vesz az ország kriptós szabályozásának a kidolgozásában.

Olvastad már? Mi határozza meg a Bitcoin árát?

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Bitcoin piaci ciklusa: Mit árulnak el a múltbeli trendek a jövőről?

Az elmúlt hónap során a Bitcoin (BTC) lenyűgöző, 47,52%-os növekedést produkált, ezzel tovább erősítve pozícióját a kriptopiac vezetőjeként. Az elmúlt 24 órában további 1,78%-os emelkedést regisztrált...

Mi az a Dogifhat (WIF)?

A maga bájos és humoros karakterével a WIF még az olyan jól ismert mémcoinokat is felülmúlta a kereskedési volumenben, mint a Shiba Inu és a...

A szakértők előrejelzései: A CATZILLA a Top 5 mémcoinok közé kerülhet 2025-re 500-szoros hozamot ígérve

Vendégbejegyzés Ahogy a kripto piacon drámai változások zajlanak, egy új versenyző vonzza az iparági szakemberek figyelmét. A CATZILLA, egy mémcoin, a top 5 token egyikeként emelik...

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.