Bank of Russia: a stablecoinok nem jó fizetőeszközök

A bank szerint a stablecoinok rendkívül kockázatosak, és nem igazán alkalmasak fizetőeszközként. A pénzintézet arra válaszul nyilatkozta ezt, hogy egy pénzügyminisztériumi tisztviselő szerint el kellene kezdeniük egy orosz stablecoin fejlesztését.
Az orosz központi bank nézetei alapján a stablecoinok kibocsátása és használata kifejezetten nagy kockázatokat hordoz magában, mivel a fedezetül szolgáló eszköz nincs a felhasználók birtokában.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

„Az ilyen pénzeszközök névértéke a mögöttes fedezetből ered, tehát valójában nincs garantálva. A fedezet ára egyáltalán nem biztos, hogy tényleg stabil.”

Ivan Chebeskov a pénzügyminisztérium egyik részlegének a képviselője, és nemrégiben arra ösztönözte a minisztériumot, hogy támogassa az orosz stablecoinok fejlesztését.
Ezzel a lépéssel segíthetné a vállalkozások fejlődését, és megfelelően szabályozhatná a szektort.

„Ha a vállalatok és a befektetők új módokat igényelnek a fizetésekre, befektetésekre, vagy egy módszer kell, amellyel csökkenhetők a költségek, a kockázatok kézben tartása mellett, akkor támogatnunk kell ezeket az új módokat, megoldásokat.”

Egy nemrégiben tartott web3-as konferencián az is elhangzott, hogy jelenleg nincs rubel-alapú stablecoin. Létre kellene viszont hozni egyet, hiszen a dollárhoz kötött stablecoinok a fiat dollárt is erősítik a létezésükkel, ugyanez történhetne a rubellel is. Nem született viszont előrejelzés arról, hogy mikor jöhetne létre egy ilyen kriptopénz.
Júniusban úgy fogalmaztak egyes szakértők, hogy egy arany-alapú stablecoin használata a nemzetközi kifizetések során csökkenteni tudná a nyugati szankciók hatásait.
A Bank of Russia már foglalkozik a nemzeti valuta digitális változatának a kibocsátásával, és a rendelkezésre álló információk alapján a digitális rubel már tesztelhető fázisban jár.
Ennek során mind a belföldi, mind a nemzetközi használatot ki tudják próbálni. Az ukrajnai invázióra kapott gazdasági válaszok miatt az orosz központi bank megnövelte az erőfeszítéseit, hogy saját digitális pénzt bocsáthasson ki.

Olvastad már? A Dogecoin nem igazán találja a helyét

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Ezekre az altcoinokra érdemes figyelni az amerikai stratégiai kriptotartalék kapcsán

Donald Trump elnök döntése, hogy hivatalos amerikai kriptotartalékot hozzon létre, hatalmas izgalmat keltett. Az Államkincstár és a szövetségi ügynökségek április 5-én hozzák nyilvánosságra digitális eszközeiket,...

Az intézményi befektetések állnak szemben a kriptopiac korrekciójától való félelemmel

Miután a kriptopiacok nem tudták eséssel kezdeni a hónapot, most próbálnak alkalmazkodni az újabb negatív trendhez. Ennek eredményeként a bitcoin bikái egy időre 84.000 dollár...

Kulcstényezők, amelyek az XRP árát a 100 dolláros mérföldkő felé terelhetik

Bár a Bitcoin már közel jár a 92.000 dolláros szinthez, és továbbra is erős emelkedő lendületet mutat, az XRP továbbra is nehezen tud áttörni ellenállási...

Az FTX összeomlása óta nem zárt ilyen rossz negyedévet a Coinbase

A tőzsdén jegyzett, amerikai központú Coinbase kriptotőzsde nehéz negyedévet zárt. Ez volt a legrosszabb időszaka a 2022-es FTX-összeomlás óta. A Coinbase részvényei 2025. január 2-án valamivel...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.