Megfelelő kriptós szabályozásra van szükség a Fed szerint

Lael Brainard, a Federal Reserve alelnöke hangsúlyozta a kriptopénzügyi rendszer szilárd szabályozásának fontosságát, még mielőtt a kriptoökoszisztéma olyan nagyra nőne, hogy az kockázatot jelenthetne a szélesebb pénzügyi rendszer stabilitására.
Lael Brainard, a Federal Reserve Governors Board alelnöke pénteken a Bank of England londoni konferenciáján beszélt a szabályozás fontosságáról és a decentralizált pénzügyekről.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Először a kriptopiac közelmúltbeli volatilitására utalt, hogy az komoly sebezhetőségeket tárt fel a kripto-rendszerben.
Hozzátette, hogy mind a hagyományos, mind a kripto-rendszerek érzékenyek a tőkeáttételi, elszámolási, és likviditási kockázatokra.

„Az innovációnak megvan a lehetősége arra, hogy a pénzügyi szolgáltatásokat gyorsabbá, olcsóbbá és befogadóbbá tegye, méghozzá olyan módon, amely a digitális ökoszisztémában honos. Fontos, hogy a kriptopénzek szilárd szabályozásának alapjait már most megteremtsük, mielőtt a kriptoökoszisztéma olyan nagyra nőne vagy annyira összekapcsolódna, hogy kockázatot jelenthetne a szélesebb pénzügyi rendszer stabilitására.”

A Federal Reserve alelnöke hangsúlyozta a nemzeti és nemzetközi együttműködés szükségességét is.

„A közelmúltbeli zavarok és a kriptóba fektetett lakossági befektetők veszteségei rávilágítanak arra, hogy sürgősen biztosítani kell a meglévő szabályozások betartását, és pótolni kell azokat a hiányosságokat, ahol a szabályozást vagy a végrehajtást esetleg testre kell szabni – például a decentralizált protokollok és platformok esetében. A jövőbeni pénzügyi ellenálló képességet nagymértékben növeli, ha biztosítjuk, hogy a szabályozási perem kiterjedjen a kriptopiacra, és tükrözze az azonos kockázat, azonos közzététel, azonos szabályozási eredmény elvét.”

A Fed alelnöke hozzátette, hogy egy amerikai központi banki digitális valuta (CBDC) segíthetné a pénzügyi stabilitást azáltal, hogy semleges, megbízható elszámolási réteget biztosít a jövőbeli kriptofinanszírozási rendszerben.
Csütörtökön az amerikai pénzügyminisztérium átadta Joe Biden elnöknek a kriptoeszközökkel kapcsolatos nemzetközi kötelezettségvállalás keretrendszerét, ahogyan azt a márciusban kiadott végrehajtási utasításában előírta.
A pénzügyminisztérium hangsúlyozta a nemzetközi szövetségesekkel való együttműködés fontosságát a digitális eszközök szabályozását szolgáló globális kripto-szabványok kidolgozása érdekében.

Olvastad már?  Jutalékmentes lehet a BTC-kereskedés a Binance tőzsdén

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Felejtsd el a Bitcoint – ez az apró AI mémérme akár ezerszereződhet év végére az elemzők szerint

Vendégbejegyzés Miközben a Bitcoin továbbra is nagy figyelmet kap, egy váratlan szereplő is egyre nagyobb érdeklődést vált ki. Elemzők szerint egy kis AI mémérme robbanásszerű növekedés előtt...

A bitcoin 8%-ot esett, 2 billió dollárnyi érték veszett oda Trump bejelentése után

A bitcoin és az amerikai részvénypiacok is élesen estek. Ennek oka, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette: több országra kölcsönös vámokat vetnek ki. Április 3-án a...

Kihagytad a DOGE felemelkedését? Ennek az új tokennek 20-szor akkora a növekedési potenciálja!

Vendégbejegyzés A Dogecoin meteorikus emelkedéséről sokan lemaradtak, de most egy új kriptopénz bukkan fel, amely még nagyobb nyereségre képes. A token a korábbi piacvezetőket is felülmúló...

Aki most figyelmen kívül hagyja az XRP-t, olyan lehetőségről marad le, mint anno a bitcoin 300 dollárnál – figyelmeztet egy elemző

A kriptopiac egyre élénkebb. Az XRP árfolyama kulcsszinthez érkezett, és egyes szakértők erőteljes elmozdulást jósolnak. Eközben a Dogecoin (DOGE) is a reflektorfénybe került, ahogy a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.