A kriptopénzek rendszerszintű veszélyt jelenthetnek az orosz rubelre

A Bank of Russia, az orosz központi bank szakértői úgy vélik, a kriptopénzek terjedése jelentős kockázatot jelent az orosz gazdaságra, a nemzeti valutára, és a monetáris rendszerre.
A bank ismét megerősítette, hogy nézetei alapján a decentralizált digitális pénzek határozott ellenzője, hiába tűnik úgy, hogy a kormányzat mégis inkább az engedélyezés és a szabályzás mellett van.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A nemrégiben kiadott 2021-es éves jelentésében a központi bank úgy fogalmaz, az orosz lakosság növekvő érdeklődése, és a jelentős mértékű befektetéseik, az ezekhez kapcsolódó kockázatokkal együtt, potenciálisan rendszerszintű veszélyt jelenthetnek.
Egész hosszú listát közöltek, hogy a bitcoin és a hasonló digitális pénznemek milyen hátrányokkal rendelkeznek.

„Fennáll a veszély, hogy a nemzeti valuta kiszorul a gazdaságból, és a szuverenitását is elveszíti.”

A hatóság a már korábban is közölt figyelmeztetéseit is megismételte, amelyek alapján az is kockázatot jelent, hogy a hagyományos piaci eszközosztályokból egyre több pénz áramlik át jobbára szabályozatlan kriptopiacra.

A pénz ilyen mozgása, a megtakarítások kiutalása pedig veszélyeztetheti az orosz bankok stabilitását. A központi bank azt is leszögezte, kifejezetten törődik az orosz lakosság jólétével, és ezért figyelmezteti őket, hogy a kriptopiacokon fújódó buborékok a piramisjátékokra hasonlítanak.
A befektetővédelem korlátozott ezen a téren, a befektetések pedig elveszhetnek hibás kereskedési döntés, csalás, vagy akár kibertámadás miatt is.
Januárban a központi bank javaslatot nyújtott be, hogy a kormány tiltsa be a kriptopénzeket. Több más állami intézmény viszont határozottan ellene volt ennek a lépésnek.
Februárban egy törvényjavaslatot is bemutattak, amely szintén a tiltást hozta volna el.
Ennek sem lett nagy visszhangja, és most úgy tűnik, hogy egyre több politikai szereplő jön rá, hogy a kriptopénzekkel még akár a szankciók is megkerülhetők, így a központi bank támogatottsága tovább csökken.
A Pénzügyminisztérium a legfőbb támogatója a kriptopénzek legalizálásának, a bitcoinos fizetés kivételével, és nemrégiben frissítették a digitális eszközökről szóló törvényjavaslatukat, a szövetségi kormányzat jóváhagyásával.
A javaslatban már a kriptobányászat is terítékre kerül. Ez utóbbi ágazat amúgy még a Bank of Russia szemében sem szálka, ezt ők is engedélyeznék.

A központi bank saját becslése alapján a tavalyi évben az oroszok által bonyolított kriptotranzakciók összege elérte az 5 milliárd dollárt.
Azt is hivatalosan elismerték, hogy az orosz lakosok, és így az ország is, a világvezetők között van a tőzsdei kereskedés terén, és a bányászat tekintetében is.

Olvastad már? Gyermekrajzokból NFT – interjú a Baby Vizsla Inu üzleti vezetőjével

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Egy kriptobálna milliókat bukott a rossz időzítésen

Egy Ethereum-bálna nemrég eladta teljes készletét, több, mint 900 napos tartás után. Az illető 10.000 Etherrel rendelkezett, amelyet még 2022 végén vásárolt, nagyjából 13 millió...

A digitális eszközök szabályozási reformjáról tartott meghallgatást az amerikai Képviselőház

A Képviselőház Pénzügyi Szolgáltatások Bizottságának tagjai egy április 9-i meghallgatáson értékelték újra a digitális eszközöket a meglévő értékpapírtörvények alapján. Az áttekintés célja, hogy összehangolja az innovációt és a...

Az argentin törvényhozók megszavazták a Milei elleni vizsgálat megindítását – hírösszefoglaló

Argentína képviselőháza megszavazta, hogy vizsgálatot indítsanak Javier Milei elnök ellen. A vád szerint Milei népszerűsítette a Libra mémcoincsalást. Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump új vámokat...

Az EKB vezetője a digitális euró mellett érvel, csökkenteni kell az amerikai stablecoinok dominanciáját

A Európai Központi Bank egyre erősebben figyelmeztet a stablecoinok terjedésére. Egyik vezető tisztviselője szerint digitális euróra van szükség, hogy visszaszorítsák a dollárhoz kötött stablecoinok hatását...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.