A héten mutatta be a Netflix a „Trust No One: The Hunt for the Crypto King” című filmjét, amely a QuadrigaCX alapítójáról, a halála titokzatos körülményeiről, és az összeesküvés-elméletről szól, amely szerint egyszerűen megrendezte a saját halálát, hogy leléphessen a felhasználók pénzével.
Az első nézői reakciók alapján pedig a Netflix nagyon is hihetően tálalja ezt az elméletet.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A kanadai tőzsde alapítója egy indiai utazása során hunyt el. Az esetet megbonyolítja, hogy egyedül ő ismerte a privát kulcsokat a tőzsde tárcáihoz, amelyben akkori áron számolva nagyjából 250 millió dollárnyi kriptopénzt tároltak a felhasználók.
A titokzatos halálesetet követően nem-hivatalos nyomozások és vad összeesküvés-elméletek mind szerepet játszottak abban, hogy az eset a mai napig az egyik leginkább kérdéses kriptós rejtélynek számít.
A dokumentumfilm több más, hasonló jellegű nyomozós thrillerből merített ihletet, legalábbis a stílusát tekintve, és a nézői vélemények alapján ez jó döntésnek bizonyult a készítők részéről.
„Kondizás közben kezdtem el nézni ma, és még csak a felét láttam, de ez őrült cucc. Most komolyan, megrendezni egy halálesetet Crohn-betegséggel? Nem kell orvosnak lenni ahhoz, hogy tudjuk, az nagyon ritkán számít halálosnak.”
Olyan néző is akadt, aki egyenesen azt mondta, hogy „érdemes lenne a sírt is kiásni”.
Egy felhasználó elmondta, az eset idején volt regisztrációja a tőzsdén, de nem sokkal előtte gyanakodni kezdett, és kivont onnan mindent.
„Sok kriptót tartottam azon a tőzsdén. Egy nap viszont nagyon fura dolgokat kezdtem tapasztalni, a kereskedés nem úgy ment, ahogy szokott. Dolgoztam már korábban ilyen rendszerekkel, és tudtam, hogy egy tőzsdének nem így kell működnie. Akkor és ott kiutaltam minden pénzem onnan.”
A dokumentumfilmet a laikusok számára is élvezhetőre készítették, nem kell érteni a kriptóhoz, hogy az ember tudja, miről van szó.
Ennek ellenére rengeteg felhasználó és közösségi tag, köztük olyanok is, akik pénzt vesztettek az eset során, úgy vélik, a készítők jó munkát végeztek, a film jól össze lett rakva.
Mike Oltoff, a Coin Card ügyvezetője elmondta, neki például több ismerőse is szerepelt a filmben.
„Nagyon fura látni a barátaimat a képernyőn, de remekül csinálták. Egyszer még magamat is észrevettem a háttérben, amely egy interjújelenet.”
A nézők többsége a jelek szerint egyetért azzal, hogy az összeesküvés-elmélet valójában igaz, hogy a tőzsde alapítója csak megrendezte az egészet, hogy leléphessen a sok száz millió dollárnyi kriptopénzzel, amelyeket a felhasználóitól lopott el.
Olvastad már? Újabb pozitív indikátor tűnt fel a BTC grafikonján
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!