A bitcoin-bányászat adataiból kiderül, hogy a bányászok nem egyszerűen csak tartják a megszerzett coinokat, hanem a hashrátájukat is nagymértékben emelik.
Az Arcane Research felmérései alapján elmondható, hogy a részvénytársaságként működő nagy bányászcégek hatalmas mértékben növelték a kapacitásaikat az utóbbi időben, és a terveik szerint nagyobb ütemben akarnak növekedni, mint a hálózati átlag.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Bitcoin hashrátájának a 44,95%-a jelenleg az USA területéről érkezik, az ottani bányászfarmoktól. Ezek nagy része részvénytársaságként működik, és a becslések szerint nagy a valószínűsége, hogy a hozzájuk tartozó hashráta növekedni fog a jövőben.
Jaran Mellerud, az Arcane Research elemzője szerint az látszik, hogy a bányászcégek nagyon erősen dolgoznak azon, hogy a lehető legtöbb bitcoint megtarthassák maguknak, ne kelljen azt eladniuk.
„Ez a birtoklási stratégia lehetővé teszi, hogy kvázi bitcoin-befektetést ajánljanak azoknak a befektetőknek, akik indirekt módon, a vállalati szektoron keresztül akarnak belépni a piacra.”
Whit Gibbs, a Compass Mining vezetője elmondta, a részvénytársaságként működő bányászcégek nagy előnnyel rendelkeznek, ha tartalékolni akarják a kibányászott coinokat, hiszen tőzsdei vállalatként hozzáférnek a tőkepiacokhoz.
„Nem kell eladni a bitcoint, ha például új gépeket akarnak vásárolni, vagy bővítenék a telephelyeiket. Egyszerűen keresnek olyan befektetőket a tőkepiacon, akik biztosítják a növekedéshez szükséges finanszírozást. Így könnyen megvalósítható, ha nagy adag bitcoint akarnak tartalékolni. Elképesztő, hogy néhány cég mekkora készleten ül.”
A Tesla és a Microstrategy rendelkezik a legtöbb bitcoinnal a BitcoinTreasuries számai alapján, de a listán a harmadik a Marathon, amely egy bányászcég. 2021 januárja óta a bányászok tartalékai szinte folyamatosan növekszenek, ebből is látszik, melyik startégiát kedvelik.
Gibbs elmondása szerint a nagy bányászok kifejezetten optimisták a bitcoin jövőjét illetően. Ráadásul sok cég úgy tekint a bitcoin-tartalékokra a céges kasszában, mint egy eszköz, amely növeli a vállalkozás kapitalizációját.
A bányászcégek részvényei ráadásul egyre népszerűbbnek számítanak a hagyományos piacokon.
A bitcoin-befektetés iránti igény viszonylag nagy, főleg az USA-ban, hiszen az ETF-piac kínálata elég szűkös. Ráadásul az utóbbi években egyfajta bohózattá forrta ki magát az ETF-ügy, miután az országban eddig szinte az összes bitcoin-ETF elutasításra került.
Így Mellerud is hasonlóan vélekedik, mint Gibbs, a bányászati vállalatok népszerűségének ügyében.
„A bányászok a legoptimistábbak közé tartoznak. Ki tudják használni a fejlett tőkepiacunkat és a hitelszolgáltatásokat, így fejlődni tudnak, és ezzel egy időben megtartani a kibányászott coinok jelentős részét.”
A Miner Hut 8 nemrégiben például beszámolt arról, hogy megduplázták a birtokolt BTC mennyiségét. Az nem biztos, hogy bikás év lesz az idei, de az már tudható, hogy a bányászat jól fog muzsikálni.
Olvastad már? Elindult a Kiln tesztnet az Ethereumon – újabb nagy lépés a PoS felé
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!