A Coingate kriptofizetési feldolgozó és az International Business Settlement (IBS) olyan megállapodást kötött az Ukrán Nemzeti Bankkal (NBU), amely lehetővé teszi a jóakarók számára, hogy több mint 70 különböző kriptoeszközön keresztül küldjenek adományokat Ukrajnának.
Bővül az elfogadott kriptók listája
A litvániai székhelyű Coingate kriptofizetési feldolgozó nemrég közölte, miszerint olyan megállapodást kezdett az ukrán központi bankkal, amelynek köszönhetően a jóakarók által az ország fegyveres erőinek adományozható kriptoeszközök száma négyről több mint 70-re emelkedett.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az elfogadott kriptoeszközök listájának bővítése mindössze néhány nappal azután történt, hogy az ukrán kormány engedett a Polkadot létrehozója, Gavin Wood kérésének, hogy a DOT-ot is vegyék fel az adományozásra elfogadott kriptók listájára.
Ahogy arról a Bitcoin.com News beszámolt, nem sokkal azután, hogy az ukrán kormány közölte, hogy elfogadja a polkadot adományokat, Wood azonnal teljesítette ígéretét és több mint 5 millió dollár értékű DOT coint adományozott.
Következésképpen az ukrán kormány DOT és három másik kriptovaluta elfogadásáról szóló döntése a kriptotér több szereplőjét, köztük a Tron alapítóját, Justin Sunt is arra késztette, hogy hasonlóan kérlelje az ukrán kormányt.
Valós idejű konverzió kriptóról fiatra
A Coingate társalapítója, Dmitrijus Borisenka a bejelentést követő megjegyzéseiben elítélte a konfliktust, amely szerinte „megzavarja Ukrajna és az emberek szabadságát.” A kriptofizetési feldolgozó termékvezetője, Sarunas Matulevicius azt mondta:
„Azt tesszük, amihez a legjobban értünk. Van egy platformunk, amely képes feldolgozni több mint 70 különböző kriptót, és képes azokat valós időben átváltani bármely más kriptóra vagy fiatra.”
A Coingate egy másik vezetőjét, Matas Kibildist is idézik egy jelentésben, aki kifejtette, hogy a kriptovaluták mostanra bizonyították a fontosságukat.
Azt mondta:
„Az a tény, hogy bármely személy vagy magánvállalat könnyen tud határokon átnyúló decentralizált rendszerű adományokat tenni a konfliktusokkal küzdő országoknak, valóban lenyűgöző, és az egyik nagy oka annak, hogy a közösség aktívan támogatja Ukrajnát.”
Közben egy kriptohírportál beszámolójából kiderül, hogy az International Business Settlement (IBS) nemzetközi fizetési cég szintén részese a megállapodásnak.
A jelentés szerint minden kriptoadományt euróra konvertálnak, az IBS feladata pedig a kifizetések jóváhagyása és továbbítása a központi bank által létrehozott speciális adományszámlákra.
Olvastad már? A BetPro és a kriptoökoszisztéma összefonodása
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!