Bitcoin-bányászatra kényszerítik Oroszországot a szankciók?

-

Az Elliptic politikai és szabályozási ügyekért felelős igazgatója szerint Oroszország akár saját bányászattal is foglalkozhat, hogy Bitcoinhoz jusson, ami segítene neki a szankciókkal szemben. Egyesek így gondolják, míg mások nem értenek egyet.
Amióta Oroszországgal szemben szankciókat hoztak, sokan vitatják, hogy a kriptovaluták enyhülést jelenthetnek-e az ország számára.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Míg egyesek azzal érvelnek, hogy ezek az eszközök alkalmasak a szankciók kijátszására, mások azt állítják, hogy a próbálkozás haszontalan, mivel a rubelkereskedelem így is elég gyér, és a szankciók nem szigetelik el teljesen Oroszországot.
David Carlisle, az Elliptic blokkláncelemző cég politikai és szabályozási ügyekért felelős igazgatója szerint Oroszország következő lépése a szankciók elkerülése érdekében a bányászatba való befektetés lehet:

„Nem lenne túlzás, ha az orosz kormány vagy bizonyos szankciókkal sújtott szervezetek a bányászatot tekintenék a Bitcoinhoz való hozzáférés módjának. Ezeket átválthatnák árukra és szolgáltatásokra vagy egyszerűen csak kemény készpénzre.”

Bár az orosz jegybank már kifejtette véleményét a bányászatot és kereskedést tiltó javaslatával, köztudott, hogy Putyin elnök azzal nem ért egyet és támogatja a kriptobányászatot.

Tekintettel az Oroszország tulajdonában lévő energiaforrásokra, a Bitcoin-bányászat könnyű utat javasolna a szankciók megkerülésére?
A Cambridge-i Egyetem Alternatív Pénzügyi Központja szerint Oroszország követi az USA-t és Kazahsztánt a Bitcoin-bányászatban, jelenleg pedig az összes bitcoin hashrate 11,23%-át adják.
A top 8 ország a következő a rangsorban:

  1. USA 35,4%-kal,
  2. Kazahsztán 18,1%-kal,
  3. Oroszország 11,23%-kal,
  4. Kanada 9,55%-kal,
  5. Írország 4,68%-kal,
  6. Malajzia 4,59%-kal,
  7. Németország 4,48%-kal,
  8. Irán 3,11%-kal.

A Bloomberg szerint Oroszország már meglévő bányászati kapacitásának növelése nem fog a szankciókkal szembeni ellenállásuk javára szolgálni.

Annak ellenére, hogy az ország energiában gazdag, az orosz pénzügyi piac és gazdaság mérete miatt nem lesz képes annyi bitcoint bányászni, ami jelentős pénzügyi különbséget jelentene a gazdaságuk számára.

Olvastad már? Az LBank Tőzsde listázza a Hungarian Vizsla Inu Tokent 2022 Március 7.-én

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Gary Gensler, a SEC elnöke januárban távozik posztjáról

Gary Gensler, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) elnöke hivatalosan bejelentette, hogy januárban lemond tisztségéről. A hírt csütörtökön erősítette meg egy Twitter-közleményben, valamint a...

Ripple (XRP) árfolyam elemzés 11.22.

Prémium Ripple (XRP) A piaci hangulat rendkívül bikássá vált, és a Bitcoin hamarosan eléri a 100 ezer dolláros mérföldkövet. Miközben a többi altcoin szűk sávban kereskedik, az XRP...

Vajon a BTC át tudja törni a 100.000 dollárt, és lesz-e visszahúzódás a kitörés után?

A BTC az utóbbi időben folyamatosan új csúcsokat döntött a héten, ma átlépte a 99.000 dollárt, és már csak egy ugrás választja el a 100.000...

250 milliárd dolláros Bitcoin-tartalék emelheti az árfolyamot 1 millió dollárra?

Ahogy a Bitcoin korlátozott készlete egyre inkább előtérbe kerül, úgy terjed az ötlet, hogy nemzetek kezdhetnek el nagyobb mértékben kriptovalutát felhalmozni. Donald Trump választási győzelme...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.