A Bitcoin novemberben majdnem elérte a 69.000 dollárt. Az új adatok azt mutatják, hogy a piac csúcsán vásárlók többsége azóta már eladta befektetését.
Majdnem négy hónap telt el azóta, hogy a bitcoin majdnem elérte a 69.000 dollárt – ez minden idők legmagasabb bitcoinárfolyama –, és egy új jelentés szerint most úgy tűnik, hogy a piac csúcsán vásárolók többsége azóta eladta coinjait.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Glassnode on-chain analitikai szolgáltató szerint az egykor 60.000 dollárért vásárolt coinok több mint felét azóta 35.000 és 38.000 dollár közötti áron adták el újra.
Eközben több mutató is figyelemre méltóan erős kezeket mutatott a hosszú távú tulajdonosok részéről, még a geopolitikai konfliktus ellenére is.
A Glassnode jelentése a Bitcoin UTXO realizált áreloszlására (URPD) fókuszált a tavalyi év jelentős dátumain, összehasonlítva azokat a maiakkal.
Az URPD lényegében azokat az árakat követi nyomon, amelyeken a meglévő bitcoinok utoljára mozogtak a láncon.
Ezek az adatok hasznosak lehetnek annak megállapításához, hogy hány vásárló profitált – vagy került víz alá.
Május 10-én például a Bitcoin URPD magasan az 54.000 és 60.000 dollár közötti tartományban koncentrálódott, amit egy masszív áresés követett, amit a Glassnode „gyenge kézből erős kézbe történő elosztási eseményként” jellemzett, ami azt jelenti, hogy az újabb vevők eladtak a tapasztaltabb tulajdonosoknak.
Amikor a bitcoin novemberben visszatért a hasonló magasságokba, az URPD egyenletesebben oszlott el a 35.000, 47.000 és 62.000 dolláros tartományban.
Sokan, akik májustól júliusig vásároltak, augusztustól novemberig nyereséggel adták el a BTC-t – derül ki a jelentésből.
Annak ellenére, hogy a Bitcoin a következő hónapokban lassan és folyamatosan 40.000 dollár alá esett, az eloszlási minta nagyrészt megmaradt.
„Ez a költési magatartás olyan piacot ír le, amelyet az árérzékeny HODL-ek uralnak, akik a jelek szerint nem hajlandóak likvidálni érméiket, még akkor sem, ha veszteséggel tartják azokat” – áll a jelentésben. „Eközben a csúcsvásárlók jelentősen kiöblösödtek, és 2021 május-júliusához képest jóval kisebb arányt képviselnek a befektetői kohorszban”.
Más adatok azt mutatják, hogy a HODLER-ek – a kriptoközösség kifejezése az elkötelezett hosszú távú befektetőkre – stabilan tartják magukat, még akkor is, amikor a többi piaci szereplő kiöblösödik.
Például a tőzsdei kivonási szintek július óta stabilak, míg a betéti szintek csökkennek – ami azt jelenti, hogy a piacot egyre inkább azok a vevők uralják, akik nem terveznek eladást a közeljövőben.
Olvastad már? A szigorú szabályozás ellenére is virágzik a dél-koreai kriptopiac
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.