Bajban az orosz gazdaság, új csúcson az USDT a rubellel szemben

Az orosz központi bank a fiat valuta növekvő inflációja elleni azonnali ellenintézkedésként február 28-án megduplázta az irányadó kamatlábakat 9,5%-ról 20%-ra
Az amerikai dollárhoz kötött stabilcoin, a Tether (USDT) öt nap alatt több mint 30%-os emelkedésnek volt tanúja az orosz rubelhez képest – ezzel is rávilágítva a hagyományos pénzügyi rendszer ellen folyó háború negatív és azonnali hatására.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Cointelegraph Markets Pro és a Binance kriptotőzsde adatai azt mutatják, hogy a rubel (RUB) infláción megy keresztül, mivel az USDT/RUB kereskedési pár – a történelemben először – átlépte a 105 rubelt.

USDT/RUB árfolyam alakulása. TradingView

A kiugrást megelőzően az USDT/RUB kereskedési pár viszonylag stabilan 80 rubel alatti piaci árfolyamot tartott.
Az orosz-ukrán háború kezdetével azonban február 24-én a rubel USDT-vel szembeni piaci árfolyama megugrott, és pillanatnyilag meghaladta a 90 rubelt.

A feszültség fokozódásával párhuzamosan az Európai Bizottság február 27-én bejelentette, hogy az orosz bankok kivonását tervezi a Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) pénzügyi üzenetküldő rendszerből.


Ezzel az idősíkkal párhuzamosan a rubel értéke csökkenést szenvedett el, és tovább veszített vásárlóerejéből 30%-kal – amit az infláció felemésztett.
Az orosz központi bank a fiat valuta növekvő inflációja elleni azonnali ellenintézkedésként február 28-án megduplázta az irányadó kamatlábakat, 9,5%-ról 20%-ra.
A központi bank szerint:

„Az irányadó kamatláb emelése biztosítja a betéti kamatok olyan szintre történő emelkedését, amely szükséges a megnövekedett leértékelődési és inflációs kockázatok ellensúlyozásához. Erre a pénzügyi és árstabilitás támogatása és a polgárok megtakarításainak az értékvesztéssel szembeni védelme érdekében van szükség”.

Emellett a kormány arra is felszólította az orosz vállalatokat, hogy devizabevételeik 80%-át adják el, mivel a teljes nemzetközi pénzügyi tilalommal kapcsolatos fenyegetések uralkodnak.
A másik oldalon a Bitcoin (BTC) és altcoin kereskedési volumen az ukrán kriptotőzsdéken 200% fölé ugrott a fiat stabilitásával kapcsolatos növekvő aggodalmak közepette.
Ahogy arról a Cointelegraph beszámolt, a Kuna nevű nagy kriptotőzsde, amelynek volumene február 21-én 1 millió dollár alatt volt, három nap alatt közel 4,1 millió dollárra ugrott fel.

Az Ukrán Nemzeti Bank készpénzkorlátozásokat is bevezetett, beleértve a készpénzfelvételi korlátokat, és egyenesen betiltotta a határokon átnyúló devizavásárlásokat és -kiutalásokat.

Olvastad már? A BetPro és a kriptoökoszisztéma összefonodása

Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: Kripto Kritik

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Egy kriptobálna milliókat bukott a rossz időzítésen

Egy Ethereum-bálna nemrég eladta teljes készletét, több, mint 900 napos tartás után. Az illető 10.000 Etherrel rendelkezett, amelyet még 2022 végén vásárolt, nagyjából 13 millió...

A digitális eszközök szabályozási reformjáról tartott meghallgatást az amerikai Képviselőház

A Képviselőház Pénzügyi Szolgáltatások Bizottságának tagjai egy április 9-i meghallgatáson értékelték újra a digitális eszközöket a meglévő értékpapírtörvények alapján. Az áttekintés célja, hogy összehangolja az innovációt és a...

Az argentin törvényhozók megszavazták a Milei elleni vizsgálat megindítását – hírösszefoglaló

Argentína képviselőháza megszavazta, hogy vizsgálatot indítsanak Javier Milei elnök ellen. A vád szerint Milei népszerűsítette a Libra mémcoincsalást. Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump új vámokat...

Az EKB vezetője a digitális euró mellett érvel, csökkenteni kell az amerikai stablecoinok dominanciáját

A Európai Központi Bank egyre erősebben figyelmeztet a stablecoinok terjedésére. Egyik vezető tisztviselője szerint digitális euróra van szükség, hogy visszaszorítsák a dollárhoz kötött stablecoinok hatását...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.