A Bitcoin-kereskedők szerint a kriptopénz mélyponton van, de fontos figyelembe venni a BTC és a részvénypiacok közötti korrelációt is.
A Bitcoin (BTC) árfolyama 23%-kal csökkent a február 16-i 45.000 dolláros ellenállás áttörését követő nyolc napban.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A február 24-i 34.300 dolláros mélypont közvetlenül az orosz-ukrán konfliktus eszkalálódása után következett be, ami a kockázatos eszközök erőteljes eladását váltotta ki.
Miközben a bitcoin 30 napja a legalacsonyabb szintjét érte el, az ázsiai részvények is alkalmazkodtak a romló körülményekhez, amit az is bizonyít, hogy a hongkongi Hang Seng index 3,5%-ot esett, és a Nikkei is 15 hónapos mélypontra került.
Az első kérdés, amire választ kell adni, hogy a kriptovaluták túlreagálnak-e más kockázati eszközökhöz képest. Az biztos, hogy a Bitcoin volatilitása sokkal magasabb, mint a hagyományos piacoké, évente 62%-os.
Összehasonlításképpen, az Egyesült Államok kis- és közepes kapitalizációjú részvénypiaci indexe – a Russell 2000 – éves szinten 30%-os volatilitást mutat.
Eközben az MSCI China indexszel mérve a kínai részvények 32%-os volatilitást mutatnak.
Bitcoin/USD (lila, bal oldali skála) vs. Hang Seng index (kék) és Russell 2000 (narancssárga)
A Bitcoin, a Hang Seng részvényindex és az amerikai Russell 2000 index között magas a korreláció. Ennek egyik lehetséges magyarázata az amerikai jegybank szigorítási célkitűzései.
A kötvény-visszavásárlások csökkentésével és a kamatlábak emelésével való fenyegetéssel a monetáris hatóság a „biztonságba menekülés” mozgalmát idézte elő.
A 7,5%-os inflációval korrigált, nem létező hozamok ellenére a befektetők gyakran keresnek védelmet a készpénzes dollárpozíciókban és a kincstárjegyekben. Ez különösen igaz a rendkívüli bizonytalanság időszakaiban.
A Bitcoin határidős kereskedők mérsékelten medvések
Ahhoz, hogy megértsük, hogyan helyezkednek el a professzionális kereskedők, figyelemmel kell kísérni a Bitcoin-alapú származékos ügyleteket.
A Bitcoin határidős ügyletek évesített prémiumának 5% és 12% között kell lennie, hogy kompenzálja a kereskedőket azért, hogy két-három hónapra „zárolják” a pénzt a szerződés lejáratáig.
Bitcoin 3 hónapos futures prémium. Forrás: B: Laevitas
Az 5% alatti szintek rendkívül medvésnek számítanak, míg a 12% feletti évesített prémium bikás hangulatra utal. Ahogy a fentiekben látható, a határidős prémium február 9-én 5% alá esett, ami a hivatásos kereskedők bizalomhiányát mutatja.
Bár a jelenlegi 2,5% a legalacsonyabb szint július 20. óta, ez a dátum egy 74 napos árkorrekció visszafordítását jelentette.
Valójában 71%-os emelkedés követte ezt az eseményt, ami megerősíti azt a tézist, hogy a határidős prémium egy visszatekintő mutató.
Bitcoin/USD (kék) és 30 napos korreláció a Russell 2000-rel (lila). Forrás: TradingView
Vegyük észre, hogy a Bitcoin korrelációja a Russell 2000 indexszel viszonylag magas volt július 20-án. Ez a helyzet azonban gyorsan megfordult, ahogy a BTC a hagyományos piacoktól függetlenül elindította a ralit.
A mélypont ott lehet, de a bizonytalanság további csökkenéshez vezethet
A határidős prémiumhoz hasonlóan a korrelációs metrika is historikus adatokat használ, így nem szabad trendfordulók előrejelzésére használni.
A befektetők, különösen a professzionális alapkezelők, a viharos piacok idején hajlamosak elkerülni a magas volatilitású eszközöket.
A piaci pszichológia megértése alapvető fontosságú a váratlan árfolyam-ingadozások elkerülése érdekében.
Ezért amíg a Bitcoin a piaci szereplők által kockázatos eszköznek tekintett eszköz marad, addig ezek a rövid távú korrekciók inkább normálisnak, mintsem kivételnek kell lenniük.
Ezért van értelme megvárni a további szétválási jeleket, mielőtt megjósolnánk a Bitcoin alját.
Olvastad már? A török tisztviselők is beültek az Ankra Egyetem NFT-kurzusára
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.