13 milliárd adóhoz jutna Oroszország, ha átmegy a kriptotörvény

Oroszország előrelépést tesz a kriptotörvénytervezet véglegesítésében: a pénzügyminisztérium a jövő hónap közepéig a lakosság segítségét kéri a digitális eszközök szabályozásának javításához.
Egy előzetes közleményben a minisztérium az alábbi célokat tűzte ki a kriptotörvény kapcsán:

  1. A kriptopénzekről szóló törvényjavaslat szabályainak meghatározása,
  2. a vállalkozások, állampolgárok és jogi személyek érdeklődésének felkeltése.

A második közlemény szerint a konzultáció egy másik konzultációt is maga után vonhat egyes szövetségi törvények digitális valutával kapcsolatos szükséges módosításairól.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A kriptotörvény-tervezet megjelenése

A cikk írásakor a törvénytervezetet még nem hozták nyilvánosságra. Anton Sziluanov orosz pénzügyminiszter mégis arra számít, hogy március 18-ig befejeződnek a kriptotörvényjavaslathoz kapcsolódó nyilvános konzultációk.
A minisztérium szóvivője szerint a tervezetet néhány hét múlva hozhatják nyilvánosságra. „A nyilvános vitarendezési eljárás több szakaszban zajlik. Jelenleg a fejlesztés kezdetéről való tájékoztatás kezdeti szakaszában vagyunk”.
Az orosz jegybank korábban ellenezte a kriptovaluta-kereskedelmet és -bányászatot, mert az állítólag veszélyezteti a pénzügyi stabilitást.
Mivel azonban a pénzügyminiszter határozottan kiállt a bevezetés mellett, Vlagyimir Putyin orosz elnök felszólította a nyilvánosságot, hogy találjanak konszenzust a kérdésben.

Oroszország nem tudja betiltani a bitcoint

A kripto betiltása ugyanolyan lehetetlen, mint az internet betiltása Oroszországban – mondta Sziluanov a minisztérium és a központi bank közös tájékoztatóján, múlt szerdán.
Tilalom helyett Siluanov inkább a már létező digitálistoken-iparág szabályozását javasolta, hogy a kormány felügyelhesse a piacot, miközben lehetővé teszi, hogy az hozzájáruljon az ország tőkenövekedéséhez.
Oroszország sokat nyerhet a kriptoadóból a befizetett és kivont fiat eszközök összegének realizált nyereségéből.
Elemzők előrejelzései szerint az ország több mint 13 milliárd dollárt szedhet be a kriptopiac adóbefizetéseiből, amint az egy kormányzati dokumentumban szerepel.

Nagy pénzek a kriptóban

A közgazdászok azt is kifejtették, hogy a kriptoiparban az adókat kétféle formában lehet beszedni: a jogi személyekre, például a tőzsdékre és a szolgáltatókra kivetett illetékként, vagy a befektetésekre kivetett adóként.
Csak a legális és engedélyezett kriptokereskedési platformoktól évi 90-180 milliárd rubel bevételre, a jövedelemadóból pedig mintegy 606 milliárd rubelre tesznek szert.
Jelenleg egy durva becslés szerint az oroszok több mint 16,5 billió rubelnyi kriptopénzzel rendelkeznek, ami körülbelül 215 milliárd dollárnak felel meg – derül ki a Bloomberg jelentéséből.

Oroszország a globális kriptogazdaság mintegy 12%-át teszi ki, de az iparág legalizálásával a növekedési potenciál végtelen.

Olvastad már? A BetPro és a kriptoökoszisztéma összefonodása

Forrás: bitcoinist.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Coinbase szerint itt az ideje, hogy Ausztrália ne csak kísérletezzen, hanem vezesse is a kriptopiacot

Ausztrália a világ egyik legaktívabb kriptovaluta-használó országa, a lakosság 31%-a már kipróbálta valamelyik digitális valutát. Ennek ellenére a szabályozás még mindig sehol nincs. Olyan ez,...

A kereskedelmi háború Kínával zajlik, de a Bitcoin is megérzi a csapásokat

Úgy tűnik, a világ két legnagyobb gazdasága újra egymásnak feszült, ezúttal olyan vámokkal, hogy még a nagyi is hanyatt esne tőlük. Az Egyesült Államok 125%-os...

Miért nem mozdul a Bitcoin – és mikor jöhet az áttörés?

A Bitcoin árfolyama már hetek óta egy szűk sávban mozog. A befektetők kezdenek türelmetlenné válni. A piaci bizonytalanság és a globális pénzmennyiség növekedése miatt sokan...

Erős adatvédelemre sürget Vitalik Buterin az AI formálta világban

Ahogy a mesterséges intelligencia egyre jobban hozzáfér a személyes adatokhoz, Ethereum társalapítója, Vitalik Buterin erősebb adatvédelmi szabályokat sürget. Arra figyelmeztet, hogy a centralizáció hamarosan társadalmi problémává...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.