A kriptós bűnözés nagy része Oroszországhoz köthető a Chainalysis szerint

-

Oroszországban rendíthetetlenül növekszik a kriptopénzek népszerűsége.
Ezzel egy időben viszont az iparághoz köthető bűnözés aránya is emelkedik, erre jutottak a Chainalysis elemzői a legújabb tanulmányukban.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Oroszország a világszintű elfogadottsági listán az elő 20 között van, a bűnelkövetés tekintetében viszont a zsarolóvírusos esetek közel háromnegyede hozzájuk köthető.

„A 2021-es zsarolóvírus-támadások 74%-a nagyon nagy valószínűséggel orosz elkövetőkhöz kapcsolható, ez jelenleg nagyjából 400 millió dollárnyi veszteséget jelent.”

A megszerzett kriptók nagy részét olyan platformokon mossák tisztára, amelyek szinte kizárólag Oroszországban üzemelnek, ezt támasztják alá az internetes forgalmi adatok.
Az ilyen ügyletek lebonyolításában részt vevő vállalkozások közül tucatnyi a moszkvai pénzügyi negyedben működik, vagy ott van a székhelye.
Ezek közül pedig sok van, amely jelentős mennyiségű kriptót mozgatott meg, amelyek bűncselekményhez köthető címekről érkeztek.

Az egyik, a Suex kriptováltó már tavaly blokkolásra került az USA hatóságai által. Ők a gyanú szerint sok száz millió dollár értékben mostak már tisztára csalásokból, zsarolóvírusok használatából, vagy darknetes piacokról származó kriptókat.
A Chainalysis három éves időtartamot vizsgált ez idő alatt pedig ezek a platformok nagyjából 700 millió dollárnyi kriptót kaptak, amely illegális forrásból származott. Ez a teljes forgalmuk 13%-át teszi ki.

A jelentésben részletezik is az egyes területekről származó összegeket. Eszerint csalásból 313 millió, darknetes eladásokból 296 millió, zsarolóvírusokból pedig 38 millió dollár bevételt szereztek a moszkvai cégek.
Az orosz hatóságok viszont nemrégiben komolyabban elkezdtek fellépni a kriptós bűnözés ellen. Januárban például amerikai kérésre számolták fel a Revil csoport hálózatát, 14 embert letartóztatva.
Egy másik tanulmány, az Elliptic elemzése szerint pedig a múlt héten sikerült blokkolni négy nagy feketepiacot, amelyek nagyjából 263 milliós forgalom felett rendelkeztek.

Az ország hatóságai elmondásuk alapján továbbra is folytatják majd a hajszát a hackerek után, ezzel párhuzamosan pedig a törvényhozók igyekeznek teljesebb kriptoszabályozást kidolgozni az iparág számára.

Olvastad már? A BetPro és a kriptoökoszisztéma összefonodása

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A legjobb altcoinok megfigyelése, ahogy Trump támogatása kiváltja a kripto piaci növekedést!

Vendégbejegyzés A kriptovaluta közelmúltbeli támogatása befolyásos személyiségek által figyelemre méltó növekedést indított el a digitális eszközök piacán. Mivel a Bitcoin soha nem látott magasságokba emelkedett, a...

A Worldcoin biometrikus kísérlete nagy kockázatokat rejt

A Worldcoin – amely ma már egyszerűen csak World néven ismert – komoly bírálatok kereszttüzébe került a felhasználói adatkezelési gyakorlatai miatt. A platform arra kéri...

Gary Gensler, a SEC elnöke januárban távozik posztjáról

Gary Gensler, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) elnöke hivatalosan bejelentette, hogy januárban lemond tisztségéről. A hírt csütörtökön erősítette meg egy Twitter-közleményben, valamint a...

Ripple (XRP) árfolyam elemzés 11.22.

Prémium Ripple (XRP) A piaci hangulat rendkívül bikássá vált, és a Bitcoin hamarosan eléri a 100 ezer dolláros mérföldkövet. Miközben a többi altcoin szűk sávban kereskedik, az XRP...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.