Afrika egy 1.2 milliárd fogyasztóval rendelkező piac, gyorsan fejlődő gazdasággal és több száz millió bankszámlával nem rendelkező egyénnel. Mint ilyen, a kontinens rengeteg lehetőséget kínál a kriptovalutával kapcsolatos vállalkozások számára, a Binance pedig szívesen beszállna ebbe a piacba.
A Binance Afrikában
Benjamin Rameau, a Binance Labs igazgatója pénteken közzétett magyarázatában azt taglalta, hogy a vállalat elkötelezett az Afrikával kapcsolatos befektetésekkel kapcsolatban, és arra kérte a támogatókat, hogy segítsenek a cégnek abban, hogy kapcsolatot létesíthessenek befektetőkkel az afrikai projektet illetően.
Kijelentette: “Nincs székhelyünk, irodánk és nincsenek földrajzi határaink. Olyannyira afrikaiak vagyunk, mint amennyire ázsiaiak vagy európaiak. A blokklánc-forradalom globális lesz, és a Binance Labs potencális lehetőségként tekint minden nem-szankcionált országra. Afrikában otthon érezzük magunkat, és szeretnénk odatelepíteni a központunkat.”
A vállalat nem a jótékonykodás miatt fordul Afrika felé, se nem azért, mert szeretnék változatosabbá tenni a portfóliójukat, hanem tisztán a profit miatt. Habár úgy tűnik, a kontinensbe való befektetés egy nem teljes mértékben ész érvekre alapuló döntés, Rameau kifejtette véleményét ezzel kapcsolatban:
“2018-ban az általános nézet az, hogy a 21. század Ázsia százada lesz, mégis úgy gondoljuk, hogy Afrika is tartogat meglepetést a számunkra. Egy ilyen befektetés ma, lehet hogy az évszázad legjobb üzlete lesz.”
Egy afrikai jövő
Számtalan tényező utal arra, hogy a kontinens az elkövetkező évek egyik legnagyobb befektetési lehetősége lesz. Példának okáért, egy olyan korszakban, amikor sok fejlett gazdaság szenved az öregedő népesség és a munkaerőhiány miatt, Afrika hatalmas és folyamatosan növekvő fiatal népességgel rendelkezik.
A kriptovalutával kapcsolatos projektek még több előnyt élveznek. Ezek közül az egyik legfontosabb, hogy míg a gazdag országokban működő bankrendszer megpróbálhatja megakadályozni az újfajta technológiákat, addig Afrikában sok helyen nincs ilyen akadály és emiatt egyből a kripto alapú pénzügyi infrastruktúra korába ugorhatna a kontinens.
Sok afrikai ország versenyképes bérekkel és alul foglalkoztatott munkaerővel rendelkezik, amelyek vonzóak lehetnek a költségérzékeny közösség által finanszírozott projekteknek.
Ahogy Rameau megjegyezte:
“Ha a Twitteren megtalálható átverések átvizsgálásáért és a hamis számlák regisztrálásáért 3 dollárt kapunk óránként, míg a fejlett piaci szereplőknek szembe kell majd nézniük ennél magasabb költségekkel ezzel kapcsolatosan, akkor ki fognak szorulni a munkaerőpiacról, de ezzel szemben ez az ár egy remek bevételi lehet valakinek például Szomáliából.
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségi média felületeken.Ne hagyja ki a többi hírt, és iratkozzon fel hírlevelekre. Ne felejtse el nyomon követni oldalunk a Facebookon az Instagramon és a Twitteren .
Forrás: news.bitcoin.com
Legutóbbi bejegyzéseink:
- A Pepe érme árnövekedése túlszárnyalja a Shib Inu-t? Íme az új token a 20.000%-os rallyhoz
- Vajon 2025-ben is a Pepe lesz a békás érmék vezére?
- Ideje váltani? A SHIB-tulajdonosok miért figyelik a Catzilla hatalmas növekedési potenciálját?
- Az XYZVerse rakéták 5 millió dolláron túl – rekordidő alatt 7,5 millió dolláros mérföldkőhöz vezető úton
- A Polygon és a Polkadot bálnák a Cybro-hoz özönlenek a hatalamas emelkedés miatt