Egy indonéziai iszlám szervezet új fetvát bocsát ki a kriptohasználat ellen

-

A fetva a kriptovalutákkal kapcsolatos két kritikus problémára mutatott rá, amelyek miatt azok befektetési eszközként és csereeszközként is illegálisak az iszlám tanok szerint.
A Tarjih Tanács és a Muhammadiyah Központi Végrehajtó Tajdidja, Indonézia egyik legnagyobb nem kormányzati iszlám szervezete új fetvát bocsátott ki a kriptopénzek használata ellen. Haramnak, azaz törvénytelennek minősítették azt a muszlimok számára.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


A fetvát, az iszlám jog pontjáról szóló ítéletet kedden adták ki. A kriptovalutákkal kapcsolatos két kritikus problémára mutatott rá, amelyek az iszlám törvények értelmében befektetési eszközként és csereeszközként is illegálissá teszik azokat:

  1. A kriptovaluták spekulatív jellege miatt befektetési eszközként nem tökéletesek. A kriptotokenekről úgy vélik, hogy „gharar”-t (homályosságot) tartalmaznak, ami azt jelenti, hogy nincs mögöttük semmi, például arany. Ez a tény az iszlám törvények szerint jogellenessé teszi őket.
  2. A kriptovaluták nem felelnek meg az iszlám cserekereskedelemre vagy csereeszközre vonatkozó törvények előírásainak. Ezek megkövetelik, hogy törvényes fizetőeszköznek és mindkét fél által elfogadottnak kell lenniük.

A fetva így szólt:

„Ezt a spekulatív jelleget és gharart tiltja a saría mint Isten szava és a próféta hadísza, és nem felel meg a Muhammadiyah szerinti üzleti etika értékeinek és mércéinek.”

A Muhammadiyah lett ezzel a harmadik indonéziai iszlám szervezet, amely fetvát bocsátott ki a kriptopénzek használata ellen.
Korábban, 2021 novemberében az Indonéz Ulema Tanács (MUI), az ország legfőbb egyházi testülete a kriptót mint tranzakciós eszközt szintén haramnak nyilvánította.
Megjegyezték azonban, hogy a kriptoeszközök befektetési eszközként használhatók, ha betartják a saría tanait. 2021 októberében egy másik jelentős iszlám szervezet, a Nahdlatul Ulama (NU) szintén haramnak minősítette a kriptót annak spekulatív jellege miatt.
Annak ellenére, hogy Indonéziában a vallási szervezetek egyre gyakrabban követelik a kripto használatának betiltását, az országban elképesztő mértékben nőtt az elfogadás.

Az ország 2021-ben 9,8 milliárd dollárnyi kriptotranzakciót regisztrált, ami 1222%-os növekedést jelent 2020-hoz képest.

Olvastad már? Építsd a jövő innovatív kripto startup cégét!

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

A MicroStrategy 3 milliárd dollárt fektet Bitcoinba, zuhan az MSTR

A MicroStrategy, a híres üzleti intelligenciával foglalkozó vállalat, sikeresen zárt egy 3 milliárd dolláros tőkebevonást újabb Bitcoin-vásárlások finanszírozására. Azonban a cég részvényei, az MSTR estek, ami...

Hagyd az íróasztalt a napfényért és a tengerpartért: 5 kripto a szökéshez

Vendégbejegyzés Itt a tél, de a kriptopénzek piaca felforrósodik! Ha már régóta arról álmodsz, hogy elhagyod az íróasztalodat, és a napsütötte tengerpartra mész, ez az öt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.