Több mint 50 ország tiltotta már be a kriptót: kongresszusi jelentés

A kriptoszabályozásról szóló globális antológia szerint több mint 50 ország léptetett érvénybe valamilyen tilalmat a kriptoiparra.
A világ összesen 51 országa léptetett érvénybe valamilyen tilalmat a kriptoiparra vonatkozóan a Kongresszusi Jogi Könyvtár Globális Jogi Kutatási Igazgatósága (GLRD) által közzétett jelentés szerint.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A kiadvány eredetileg 2018-ban jelent meg, de azóta frissítették az új megállapításokkal.

„Míg a 2018-as jelentés 8 joghatóságot azonosított abszolút tilalommal és 15 joghatóságot implicit tilalommal, addig a 2021 novemberi frissítés szerint 9 joghatóségban van érvényben abszolút, és 42-ben implicit tilalom” – áll a jelentésben.

Az abszolút tilalom a meghatározás szerint olyan tilalom, amelyben a kriptopénzeket illegálisnak minősítik.
Az implicit tilalmak azon országokra vonatkoznak, amelyek megtiltják a bankoknak vagy más pénzügyi intézményeknek, hogy kriptovalutákkal kereskedjenek.
A Kongresszusi Könyvtár jelentése kilenc olyan országot részletez, amely abszolút tiltást vezetett be a kriptovalutákra.

Ezek az országok: Algéria, Banglades, Kína, Egyiptom, Irak, Marokkó, Katar, Nepál és Tunézia. Közülük Kína került a leginkább címlapokra az év során.
A kínai kormány 2017 óta tiltja a kriptopénz-kereskedelmet, idén azonban duplázott, miután keményen kezdett el fellépni a kriptobányászat ellen. Ez hatalmas geopolitikai elmozdulást eredményezett a bányászok körében a világ más részeire.
Az Egyesült Államok most a legnagyobb piac, a második és harmadik helyen Kazahsztán és Oroszország áll.
A Bitcoin-bányászatra vonatkozó szigorítás előtt Kína az iparág mintegy kétharmadát tartotta ellenőrzése alatt.

A hallgatólagos csoportba olyan országok tartoznak, mint Tanzánia, Toga, Törökország, Libanon és Bolívia. Riasztó, hogy 21 olyan ország van, amelyről megerősítést nyert, hogy nem alkalmaz pénzmosás- vagy terrorizmusfinanszírozás-ellenes szabályozást a kriptoiparra.
Ezek közé tartozik Brazília, Guernsey, Jordánia, Pakisztán és Kazahsztán, amely a világ egyik vezető bányászati joghatóságává vált.

Olvastad már? Új magyar NFT indult CryptoMemories néven

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Felejtsd el a Bitcoint – ez az apró AI mémérme akár ezerszereződhet év végére az elemzők szerint

Vendégbejegyzés Miközben a Bitcoin továbbra is nagy figyelmet kap, egy váratlan szereplő is egyre nagyobb érdeklődést vált ki. Elemzők szerint egy kis AI mémérme robbanásszerű növekedés előtt...

A bitcoin 8%-ot esett, 2 billió dollárnyi érték veszett oda Trump bejelentése után

A bitcoin és az amerikai részvénypiacok is élesen estek. Ennek oka, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette: több országra kölcsönös vámokat vetnek ki. Április 3-án a...

Kihagytad a DOGE felemelkedését? Ennek az új tokennek 20-szor akkora a növekedési potenciálja!

Vendégbejegyzés A Dogecoin meteorikus emelkedéséről sokan lemaradtak, de most egy új kriptopénz bukkan fel, amely még nagyobb nyereségre képes. A token a korábbi piacvezetőket is felülmúló...

Aki most figyelmen kívül hagyja az XRP-t, olyan lehetőségről marad le, mint anno a bitcoin 300 dollárnál – figyelmeztet egy elemző

A kriptopiac egyre élénkebb. Az XRP árfolyama kulcsszinthez érkezett, és egyes szakértők erőteljes elmozdulást jósolnak. Eközben a Dogecoin (DOGE) is a reflektorfénybe került, ahogy a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.