Vlagyimir Putyin szerint a kriptovaluták nagy kockázatot hordoznak

A megjegyzésekre akkor került sor, amikor az ország kriptorendszerének szabályozási kerete még mindig fejletlen.
Kedden Vlagyimir Putyin, az Orosz Föderáció elnöke a moszkvai „Russian Calling” befektetési fórumon adott hangot kritikájának.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A lenta.ru helyi hírportál szerint az elnök a következő megjegyzéseket tette közzé:

„Nincs mögötte semmi, [és] az ingadozás kolosszális, így a kockázatok nagyon magasak. Mi is úgy gondoljuk, hogy meg kell hallgatnunk azokat, akik ezekről a magas kockázatokról beszélnek.”

Putyin a kriptovaluták fokozottabb ellenőrzésére és szabályozására szólított fel, és rámutatott, hogy világszerte egyes országokban jelentős a digitális valuták elterjedtsége.
Oroszországban jelenleg még gyerekcipőben jár a kriptopénzek szabályozása. Bár a kormány egy központi banki digitális valuta bevezetését fontolgatja, legalább nyolc szövetségi törvényt és öt törvénykönyvet kell módosítani ahhoz, hogy a digitális rubel hatályba léphessen.

Továbbá az országban nem létezik szabályozás a kriptopénzbányászatra vonatkozóan. Emiatt egyesek azt állítják, hogy Oroszországban évente 2 milliárd dollárnyi kriptobányászati bevétel keletkezik, de ez után nem fizetnek adót.
A szabályozási keret hiánya miatt a kriptopénz-használat az egyszerű oroszok körében ugrásszerűen megnőtt, a tranzakciók évente meghaladják az 5 milliárd dollárt.
A volt Szovjetunió más részein is gyorsan terjednek a kriptovaluták. Kazahsztán a világ legnagyobb Bitcoin (BTC) bányászává vált a hashráta alapján, és az elnök arra törekszik, hogy több adót szedjen be az ilyen tevékenységekből, hogy finanszírozni tudja az ország kiadásait.

Ukrajnában a kormány aktívan ösztönzi a legális kriptoműveleteket. Tavaly a lengyel Olsztyn városa elkezdte bevezetni az Ethereum (ETH) blokkláncot a sürgősségi szolgáltatásokhoz.

Olvastad már? Komoly fejtörést okozott az indiaiaknak a kriptotörvény-tervezet

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Mi az a staking? Így működik a kriptopénzekkel történő passzív jövedelemszerzés

A kriptovaluták világában egyre többen keresnek olyan lehetőségeket, amelyekkel nemcsak kereskedéssel, hanem passzív módon is pénzt kereshetnek. Az egyik legnépszerűbb megoldás erre a staking, amely...

Vámháború és infláció: A Bitcoin újra menekülőeszköz lehet

Donald Trump szigorú vámpolitikája – amely 10–49%-os importvámokat tartalmaz – pánikszerű eladási hullámot indíthatott el a piacokon. Az Ethereum (ETH) és a Solana (SOL) árfolyama nagyjából...

A Layer 2 virágzik, az Ethereum mainnetje szenved – ez áll a háttérben

Az Ethereum továbbra is vezet a stablecoinok és a tokenizáció terén. Stablecoin-kínálata elérte a lenyűgöző 130 milliárd dollárt. A tokenizált államkötvények, például a „BUIDL”, már több...

A Bitcoin akár 250.000 dollárig is emelkedhet – magával viheti az XRP-t és az MTAUR-t is? Elemzők árfolyam-előrejelzései

A Bitcoin ismét nagyot szól – és ez most nem csak üres zaj. A grafikonok áttörést jeleznek, a vezető elemzők pedig már a 250.000 dolláros...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.