A Real Vision vezetője, korábbi befektetési bankár az ETH 2.0 és a várható ETF kapcsán beszélt a piaci kilátásokról.
Nézetei szerint a mostani ciklus nem idén decemberben fog tetőzni, a közösségi médiában tapasztalható hájp ellenére a várakozások nem fognak beteljesülni.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A hét közepén beszélt egy interjúban arról a befektetési guru, hogy szerinte a mostani bikapiac tovább fog tartani, akár jövő tavaszig, nyárig is.
Ez ellentétben áll a fő várakozásokkal, amelyek szerint nagyjából a 2013-as és a 2017-es trendet látjuk majd megismétlődni, amikor is decemberben tetőzött az árfolyam, mielőtt a medvék átvették az irányítást.
Pal szerint viszont most fájdalmasabb időszak következhet, akár többszöri nagy eséssel is.
„Szerintem lesz egy nagy eladási hullám, majd ismét meredek emelkedés. Ez a legfájdalmasabb forgatókönyv a kereskedők számára, és a piac hajlik rá, hogy mindig a legfájdalmasabb utat válassza.”
Az Ecoinometrics elemzői úgy vélik, a jelenlegi adatok alapján, a 2017-es mozgások másolása esetén a bitcoin árfolyama akár 250 ezer dollár fölé is emelkedhet.
Pal 2021 során viszont inkább az Ethereumot illetően nyilatkozott optimistán, augusztusban egyenesen a legjobb vételnek nevezte.
Szerinte a közelgő ETH2.0, és a szintén hamarosan indulható Ethereum ETF nagy lökést ad majd az árfolyamnak, ráadásul a nagybefektetők fantáziáját is be fogja majd indítani.
„Az intézmények nagyja negyedévenként dönt az eszközeik allokációjáról, és úgy vélem, jövő januártól, akár márciusig, elképesztő tőkebeáramlást fogunk majd látni. Mindenki leköti az ETH-ját a staking-hez, így nő az igény, de csökken a kínálat. Az etherkészlet alig 11%-a elérhető a piacon. Ezért szerintem a ciklus tovább fog húzódni, akár jövő nyárig is.”
A Bitcoin 2008-as indulása óta a piac nagyjából négyéves ciklusokban mozog, követve a felezés négyéves fordulóit. A felezés során a blokkokért járó jutalom a felére csökken, de az eltelt idő miatt megnövekszik a felhasználószám, és így az igény is.
Az előző felezések 2012-ben és 2016-ban történtek, a mostani blokkjutalom pedig a 2020 májusi felezés óta érvényes.
Az árfolyam azóta több, mint hétszeresére emelkedett, egyes elemzők viszont úgy vélik, ez a ciklikusság már nem biztos, hogy érvényes, hiszen egyre növekszik az elfogadottság.
Olvastad már? A bikák próbálják 62.000 fölött tartani a bitcoint a mai opciós lejárat miatt
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.