A „Whales Supply Shock” néven ismert indikátor megbízhatóan jelezte az eddigi piaci csúcsokat, és most ismét valami bíztatót mutat nekünk.
A piaci szereplők szép lassan növelni kezdték a készleteiket, miközben az ár az útját keresi, hogy felfelé, vagy lefelé induljon.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Ez az indikátor a bálnák, az 1000-10000 bitcoint tartó címek, és a „kishalak”, az 1000 bitcoin alatt egyenleggel rendelkezők egymáshoz viszonyított arányát mutatja meg.
Ha ez az arány növekszik, mint ahogyan most is, akkor lehet tudni, hogy a bálnák növelik a készleteiket. A csökkenő arány pedig ennek az ellenkezőjét jelzi, a kisebb szereplők kerülnek túlsúlyba a felhalmozás terén.
Ez alapján a WSS indikátor azt méri, hogy a bálna-tárcákban lekötött, elraktározott bitcoin-mennyiség mekkora befolyással bír a piacon elérhető készletre, és ezen keresztül az árfolyamra.
Az árfolyam összefügg a bálnák megmozdulásaival
A WSS jól mutatja a bitcoin árfolyamcsúcsainak a közeledtét. Például mikor idén áprilisban a BTC elérte a 64 ezer dolláros rekordot, előtte két hónappal már emelkedni kezdett az indikátor által számított érték.
Ezután a bálna-készletek csökkeni kezdtek, és ahogyan a számokból látható, július közepére el is értek egyfajta aljat, mielőtt ismét emelkedni kezdett az arány.
Nagyjából ugyanerre az időre esett a 30 ezer dollárig tartó korrekció vége is. Aztán a bálnák ismét nagyobb arányú felhalmozásba kezdtek, majd most, három hónappal később ismét a csúcs közelében járunk, és 67 ezer dolláron új rekord is született azóta.
Ugyanez a mintázat tűnt fel tavaly februárban is, a bálnák az akkori csúcs előtt kezdték el a coinjaikat ismét a piacra önteni. Dor Shahar, a CryptoJungle egyik elemzője beszélt ezekről a párhuzamokról.
„2019 májusában is láthattuk ezt, a bálnák egy bizonyos pontig egyáltalán nem adtak el, a tartalékaik csúcsokat döntöttek. Majd szinte rögtön a csúcs előtt megjelentek a piacon.”
Shahar szerint a grafikon ismétlődő mintázatot mutat, és a WSS arány mostani emelkedése egy több hónapos felhalmozási trendre utal.
A bálnák viszont összességében most sokkal kisebb készletet birtokolnak, mint az áprilisi csúcsnál, pedig akkor az ár nagyjából a mostani szinten mozgott, ez viszont „nem csak az akkumulációt, de egy általános csökkenést is jelezhet a bálnák készleteiben”.
Van ok az optimizmusra
Jelenleg a BTC ismét a csúcsot ostromolja, a piac erősödik, és 60 ezer fölött a piaci izgalom szinte kézzel fogható.
A technikai elemzést használók szerint egy klasszikus bikás minta, a bull flag látható most a grafikonon.
Ez arra utal, hogy az ár felfelé törhet ki a jelenlegi sávból, és folytatja a hegymenetet. A várakozások alapján a csúcs pedig valahol 70 ezer dollár fölé fog kerülni, ha igazuk lesz az elemzőknek.
Olvastad már? Rekordmagasan zártuk az „Uptobert” – 5 dolog, amire érdemes figyelni a bitcoinnal kapcsolatban
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.