A cég legújabb blokklánciparági jelentése valósággal csodálja a bitcoint, és „az elmúlt évek legizgalmasabb új piacának” nevezi azt.
A Bank of America, az Egyesült Államok második legnagyobb bankja a múltban vegyes üzeneteket adott a kriptóval kapcsolatban – többek között a Bitcoint „lassúnak” és „nem praktikusnak” minősítette egy márciusi kutatási jegyzetben.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Most azonban a bankóriás globális kutatási részlege nagyon pozitívan nyilatkozik a szélesebb kriptoiparág jövőjéről, sőt, „bullish”-ként jellemzi magát a teljes ökoszisztémával kapcsolatban.
A Bank of America Global Research új Digital Asset Primer című, a blokkláncot „az elmúlt évek legizgalmasabb új piacának” nevező kiadványa széles körben lelkesedik a növekvő iparágért, és minden témára kitér a népszerű kriptovalutáktól kezdve a decentralizált alkalmazásokon, a növekvő decentralizált pénzügyi téren, a stabilcoinokon át az NFT-kig.
A jelentés rögtön az elején leszögezi, hogy a „digitáliseszköz-ágazat túl nagy ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyjuk”, és hogy a Bitcoinon túl is van mire figyelni.
„Úgy véljük, hogy a kriptoalapú digitális eszközök egy teljesen új eszközosztályt alkothatnak” – olvasható a jelentésben.
„A Bitcoin fontos a ~900 milliárd dolláros piaci értékével, de a digitális eszközök ökoszisztémája ennél sokkal több”.
A Bank of America jelentése kiemeli az Ethereumhoz hasonló intelligens szerződéses platformok potenciális szolgáltatási és funkcionalitási lehetőségeit.
Az okosszerződések olyan kóddarabok, amelyek meghatározott utasításokat hajtanak végre, és kritikus fontosságúak a dappok és a defi-ok használata szempontjából – ez egy gyűjtőfogalom az olyan peer-to-peer pénzügyi szolgáltatásokra, amelyek nem igényelnek olyan közvetítőket, mint a Bank of America.
„A közeljövőben a blokklánc-technológiát használhatjuk a telefonunk feloldására; részvények, házak vagy egy Ferrari töredékének megvásárlására; osztalékhoz juthatunk; kölcsönkérhetünk, kölcsönadhatunk vagy megtakaríthatunk pénzt; vagy akár fizethetünk a benzinért vagy a pizzáért” – áll a jelentésben.
A Bank of America eközben tekintélyes számokat említ – például azt, hogy csak 2021 első felében több mint 17 milliárd dollár értékű kockázatitőke-befektetést eszközölnek digitális eszközökbe és blokklánccégekbe, szemben a 2020-as év egészére vonatkozó 5,5 milliárd dollárral.
Az NFT-piac közelmúltbeli fellendülésére is hivatkozik, amelynek köszönhetően az OpenSea piactér augusztusban és szeptemberben havonta több mint 3 milliárd dollár értékű kereskedési volument könyvelhetett el.
Az NFT-k olyan tokenek, amelyek digitális tárgyak tulajdonjogát képviselik. A bankóriás szerint a defi és az NFT-k jelenleg „a legtöbb innovációt” jelentik a kriptotérben, míg a cég hozzátette, hogy az NFT-k felemelkedése „mindenki számára meglepetés”.
A Bank of America azonban azt sugallja, hogy az NFT-k égbe szökő árai aggodalomra adnak okot. Továbbá a cég láthatóan értetlenül áll a Loot és a származékos projektek népszerűsége előtt, amelyek olyan alaplisták, amelyek a közösség által tervezett játékprojektek alapjául szolgálhatnak.
„Az olyan egyszerű képek, mint a fekete háttér néhány szavas szöveggel, aggasztóvá teszik számunkra, hogy ebben a szegmensben fokozott kockázatok vannak, amelyeket teljes mértékben meg kell érteni, mielőtt az NFT-k valódi elfogadottságot érhetnek el” – írta a cég.
A Bank of America azonban nem hallgatja el a kriptoipar további növekedésének lehetséges akadályait.
A jelentés részletezi a fokozott szabályozás fenyegető veszélyét, különös tekintettel az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) elnöke, Gary Gensler nemrégiben tett megjegyzéseire.
A jelentés részletezi továbbá az iparág különböző ágazatait érintő potenciális jogi, szabályozási, technológiai és környezeti kockázatokat is.
Ugyanakkor megpróbálja elhárítani a blokklánchálózatokkal és a kriptoeszközökkel kapcsolatos kritikákat is, kiemelve azokat a múltbeli eseteket, amikor a technológiai fejlesztéseket úgy kritizálták, hogy azok „megoldást keresnek a problémára”.
A Bank of America rámutat a múltbeli negatív megjegyzésekre, amelyeket prominens személyek – köztük az Apple néhai vezérigazgatója, Steve Jobs és a Nintendo korábbi elnöke, Reggie Fils-Aimé – tettek a számítógépekkel, a videostreaminggel és az okostelefonokkal kapcsolatban, amelyek végül mind hatalmas, virágzó iparágnak bizonyultak.
A cég úgy véli, hogy a blokklánc-technológia hasonlóan „bomlasztó innovációt” fog nyújtani, és végül bebizonyítja, hogy a kritikusok tévedtek.
„A gyors növekedés és a világ néhány legnagyobb részvénytársaságával megegyező piaci értékek ellenére úgy véljük, hogy a digitális eszközök ökoszisztémája még csak a kezdet kezdetén tart” – jegyzi meg a jelentés.
„Elkezdjük azt a hosszú utat, amelyen a szerintünk következő technológiai generációról – a blokkláncalapú digitális eszközökről és alkalmazásokról – fogunk beszámolni”.
Olvastad már? Edward Snowden: a Bitcoin erősebb a kínai kriptotilalom után
Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: Skip Moore
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Hozzászólások lezárva.