Edward Snowden, az NSA egykori alkalmazottja és hírhedt informátor úgy véli, hogy Kína legutóbbi tilalma megerősítette a vezető kriptopénzt.
Edward Snowden, az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség egykori beosztottja, aki 2013-ban szigorúan titkos információkat szivárogtatott ki, úgy véli, Kína kriptopénztilalma megerősítette a Bitcoint.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
„Ez az első alkalom egy idő óta, hogy kedvem támadt BItcoint vásárolni. Az a zuhanás túl sok pánik és túl kevés ok volt” – tweetelte Snowden még 2020 márciusában.
Tegnap idézte ezt a tweetet, és azt mondta, hogy „[a Bitcoin] azóta ~10x-et emelkedett, annak ellenére, hogy a kormányok összehangolt globális kampányt folytatnak a kriptopénzek közérthetőségének – és támogatásának – aláásására”.
„Kína még be is tiltotta, de ez csak erősebbé tette a Bitcoint” – tette hozzá Snowden.
Sometimes I think back to this and wonder how many people bought #Bitcoin then.
It's up ~10x since, despite a coordinated global campaign by governments to undermine public understanding of—and support for—cryptocurrency.
China even banned it, but it just made Bitcoin stronger. https://t.co/pbnOFGfaVf
— Edward Snowden (@Snowden) October 3, 2021
Snowden nem először nyilatkozik a Bitcoinról. Az év elején az informátor a kriptovaluta vélt adatvédelmi hiányosságait panaszolta.
Snowden és a Bitcoin
Az idei Ethereal Summit powered by Decrypt rendezvényen Snowden azt mondta, hogy a Bitcoinnak „eleve privátnak kell lennie”, hogy ellensúlyozza a Moneróhoz hasonló „privacy coins” elleni erőfeszítéseket.
„A Bitcoin valóban átfogóan megbukott az adatvédelem szempontjából. Most, 2021-ben mindenki tudja, hogy probléma van, amikor a digitális felügyeletről beszélünk” – mondta Snowden a digitális adatvédelem heves védelmezőjének, Marta Belchernek.
A megoldás – Snowden szerint – az, hogy a Bitcoin újra az adatvédelem felé forduljon, de nem feltétlenül optimista ebből a szempontból.
„Nagyon frusztráló sok ember számára ezen a téren, hogy a Bitcoin alapvető fejlesztőcsapata prioritásokat állított fel – mert minél tovább várnak, annál több akadályt fognak felállítani, hogy megakadályozzák a folyamatokat” – tette hozzá.
Kína és a Bitcoin
Kína már 2017 óta tiltja a kriptopénzekkel való kereskedést. Az év elején a kormány külön tilalmat rendelt el a kriptobányászatra, összhangban Kína klímavédelmi kötelezettségeivel.
Azóta a kínai tilalom többször is visszakúszott a nyilvánosság elé. Májusban a Kínai Nemzeti Érdekfinanszírozási Szövetség, a Kínai Bankszövetség és a Kínai Fizetési és Elszámolási Szövetség együttesen megerősítette, hogy támogatja a kormány álláspontját.
„Az utóbbi időben a kriptopénzek árai az egekbe szöktek és zuhantak, és a kriptopénzek spekulatív kereskedelme újra fellendült, ami súlyosan sérti az emberek tulajdonának biztonságát és megzavarja a normális gazdasági és pénzügyi rendet” – mondták.
A múlt hónapban a kormány közleményt tett közzé, amelyben további részleteket árult el a kriptovalutákkal szembeni álláspontjukról.
„Az utóbbi időben a virtuális valutákkal való kereskedési hájptevékenységek megnőttek, megzavarva a gazdasági és pénzügyi rendet, olyan illegális és bűnös tevékenységeket szaporítva, mint a szerencsejáték, az illegális pénzgyűjtés, a csalás, a piramisjátékok és a pénzmosás” – írta a kormány.
A kormány nézőpontja keményen sújtotta a Bitcoint, a kriptopénz árfolyama a hír megjelenését követő egy órán belül közel 5%-kal 41.000 dollárra esett.
Azóta a Bitcoin 47.600 dolláros árfolyamra állt vissza.
Olvastad már? Jól indul az október
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.