A bányászvírusok Afrikában terjednek a legjobban

A gyakori csalások közé tartozik, hogy tőzsdének álcázott weblapokkal csapják be az áldozatokat, vagy éppen hamisan hirdetnek bányászeszközöket.
Az oroszországi székhelyű Kaspersky Labs az idei év első felében már 1500 rosszindulatú kezdeményezést talált, amelyek a kriptobefektetőkre lesnek.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A kutatásaikból kiderül, hogy az afrikai országokban élő felhasználók közel 0,6%-a már bányászvírus áldozata is volt.
A már említett tőzsde-imitátor oldalak, vagy a hamis hirdetések megtekintése során települ fel a gépekre a kártevő.
Az anonimizált adatokból látható, hogy Kenya esetében 0,85%, Nigéria esetében pedig 0,71% a károsultak aránya a kriptofelhasználók között.
A sort Etiópia vezeti 3,68%-kal, utána pedig Ruanda következik 3,22%-os értékkel.
A Kaspersky afrikai régióért felelős vezetője, Bethwel Opil elmondta, az alacsony százalékok nem azt jelentik, hogy kicsi a veszély.

„A bányászvírusok Dél-Afrika, Kenya és Nigéria esetében a top3 kockázatnak számítanak. Ahogyan pedig a kriptó terjedése növekszik, vélhetően még több felhasználó kerül majd célkeresztbe.”

A jelentés elmondja, a hamis hirdetések során az is elterjedt, hogy úgymond előleget kérnek a gyanútlan felhasználóktól, de aztán az eladó felszívódik, a továbbiakban nem reagál a megkeresésekre.

Gyakori az adathalász oldalak megjelenése is, amelyek a privát kulcsokat akarják kicsalni az áldozatokból.

„Mindegy, hogy valaki bányászni akar, befektetni, vagy egyszerűen csak kriptotulajdonos, bármikor a csalók célkeresztjébe kerülhet.”

Idén júniusban alapították meg a régió országai a közös fintech munkacsoportjukat, amelyek egy keretrendszert akarnak kidolgozni, hogy hogyan kezeljék a kriptoeszközöket a kontinens törvényhozói.

Természetesen nem haboztak azonnal felhívni a figyelmet a kriptók volatilitására, és arra, hogy a pénzmosás elleni szabályok mennyire fontosak, nem beszélve a terrorizmusfinanszírozásról és a piacmanipulációról.

Olvastad már? Részvénytársasággá válna a Binance.US

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Trump kontra Powell összezördülés? Megingathatja az elnök a Fed függetlenségét?

Az amerikai pénzügyi világ hátterében valami komoly zűrzavar készül. Aki azt hitte, a tavalyi kriptopiaci hullámvasút volt az igazi dráma, az most dörzsölheti a szemét,...

Miért váltanak a PEPE-befektetők a Codename:Pepe tokenre – küszöbön az 1000%-os emelkedés?

Vendégbejegyzés A mémérmék világának egyik legismertebb kabalája Pepe, a béka, amely a legendás PEPE token alapjául is szolgált. A token gyorsan népszerűvé vált, és robbanásszerű kezdeti...

Mi vár a Solanára, menetelés vagy megtorpanás?

A kriptovilágban csak Ethereum-gyilkosként emlegetett Solana 2025 felé közeledve magabiztosabban lépdel, mint egy gengszterfőnök a tárgyalóasztalhoz. És van is mire büszkének lennie, a számok lenyűgözőek,...

Átütheti-e a kvantumszámítástechnika a Bitcoint? A Project Eleven próbára teszi

A Project Eleven 1 Bitcoint ajánl fel annak, aki Shor-algoritmussal, kvantumszámítógépen feltöri az ECC-t 2026. április 5-ig. A Project Eleven, egy kvantumszámítástechnikai kutatószervezet bejelentette a Q-Day...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.