A DNS és az Ethereum Name Services mostantól integrálva van.
Mi van egy névben? Ha Ethereum Name Service (ENS) webcímeket használsz, a válasz lehet, hogy kriptovaluta.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Most már mindennél egyszerűbb módon csatlakozhatsz az ENS-ökoszisztémához, ahol a felhasználók birtokolhatják a doménnevük adatait, és kriptotárcaként használhatják a webcímeket.
Az ENS ma bejelentette, hogy a domainnévrendszerrel (DNS) rendelkező webhelytulajdonosok mostantól közvetlenül integrálódhatnak az ENS-be anélkül, hogy .eth névre kellene váltaniuk, ahogy korábban kellett volna.
A DNS-t egyébként mindenki használja, még ha nem is tudja, hogy mit jelent ebben az értelemben. A Domain Name System (tartománynévrendszer) az internet szerveződése.
Olyan domainneveket kapcsol össze IP-címekkel, mint a google.com vagy a kriptoworld.hu, hogy az emberek könnyebben megtalálhassák és böngészhessék a webhelyeket.
We're pleased to announce full DNS namespace integration to ENS is now live on mainnet! 🍾🍾
This enables a DNS domain owner to import it for use on ENS.
Those following ENS know this has been a long time in the making. 💪
Blog or 🧵 below for more:https://t.co/OKE8UwgaNu
1/
— ens.eth (@ensdomains) August 26, 2021
Az ENS, az Ethereum Name Service nagyjából ugyanezt teszi. De az ENS domainek további előnye, hogy decentralizáltak, így növelve a cenzúrával szembeni ellenállást, valamint Ethereum-címként is szolgálnak.
Ahelyett, hogy 64 karakteres Ethereum-címeket gépelnél be, és imádkoznál, hogy ne keverd össze a 0-t és az O-t, a .eth nevek lehetővé teszik, hogy közvetlenül egy weboldalra küldj ethert, például a janedoe.eth-re.
Ez most az integráció eredményeként megváltozik. Ahogy Brantly Millegan, az ENS üzemeltetési igazgatója egy mai bejelentésben elmondta:
„Ha például a DNS-en birtoklod a ‘example.com’ címet, akkor azt is importálhatod az ENS-be – mint example.com, nem pedig mint example.eth, ez utóbbi egy külön név”.
Ezután ezen a .com (vagy .net, .org, .edu , stb.) néven keresztül küldhetsz és fogadhatsz ETH-t és más eszközöket, beleértve a dogecoint is.
Néhány különbség a .eth nevek és az importált DNS nevek között továbbra is megmarad, ahogy azt Millegan egy külön blogbejegyzésben írta.
Először is, az importált nevek nem fizetnek ENS-díjat. Továbbá, míg a .eth neveket nem lehet visszavonni, a DNS neveket továbbra is vissza lehet.
Ahogy Nick Johnson, az ENS vezető fejlesztője a Decryptnek kifejtette:
„Funkcionálisan az egyetlen különbség az, hogy az ENS-ben nem garantálható egy DNS-név tulajdonjoga (mivel a tulajdonos bármikor megváltozhat), így nem lehet olyan dolgokat tenni, mint a nevek megváltoztathatatlanná tétele vagy biztonságos aldomének kiadása, amelyek nem függnek a kibocsátóba vetett bizalomtól”.
Még egy különbség, legalábbis egyelőre: a .eth nevek valójában NFT-k, digitális tulajdonosi okiratok, amelyek az Ethereum blokkláncán vannak rögzítve.
Ez először is azt jelenti, hogy a .eth nevek átruházhatók úgy, hogy egyszerűen elküldjük őket, mint bármely más NFT-t. Másodszor, ez azt jelenti, hogy a .eth nevek megjelennek a felhasználók pénztárcájában.
Az importált nevek esetében ez nem így van, bár az ENS azt mondja, hogy tervei vannak ennek megoldására.
Olvastad már? A Bitcoin létrehozása – ingyenes ekönyv a Bitcoin mögötti technológiáról
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!