Az Ethereum 2.0 stake-szerződésében zárolt vagyon mostanra elérte a 6,73 millió ETH-t (kb. 21,2 milliárd dollár), ami a Nansen blokkláncelemző cég adatai szerint meghaladja a hálózaton lévő „becsomagolt Ethereum” teljes mennyiségét.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A feltett ETH-k növekvő mennyisége azt jelzi, hogy az Ethereum-felhasználók bíznak abban, hogy a fejlesztők képesek leszállítani a várva várt Ethereum 2.0 hálózati frissítést, amikor az Ethereum jelenlegi proof-of-work blokklánca „összeolvad” a proof-of-stake lánccal.
A legtöbb más kriptopénzzel ellentétben a stake-re tett Ethereum a mérföldkőig zárolva marad, aminek még nincs fix dátuma; az egyesülés várhatóan valamikor 2022 elején fog megtörténni.
A csomagolt Ethereumok (jelenleg 6,69 millió van az Ethereum-hálózaton) normál Ethereum-coinok 1:1 tokenizált változatai, és amelyek azonnal használatba vehetők.
Azért csomagolták, vagy tokenizálták őket, hogy jobban kompatibilisek legyenek a decentralizált pénzügyekben (defi) való használatra, azaz a nem letétkezelői pénzügyi szolgáltatásokhoz, amelyek lehetővé teszik a blokkláncon keresztül történő egyenrangú kölcsönadást, kölcsönzést és kereskedést.
Check who's #1 ETH holder now guys! pic.twitter.com/3isDLkrv7I
— Alex Svanevik 🐧 (@ASvanevik) August 16, 2021
Az Ethereum, akárcsak a Bitcoin, jelenleg a proof of work nevű konszenzus-mechanizmus alapján működik, amely a tranzakciók érvényesítéséhez a benzinfaló bányászokra – hatalmas számítógépekre – támaszkodik.
A bányászok bonyolult egyenleteket oldanak meg, hogy elnyerjék a tranzakciók érvényesítésének lehetőségét, amiért cserébe újonnan kibányászott érmékkel jutalmazzák őket.
A bányászat jövedelmező üzletág a mély zsebű befektetők és vállalatok számára, akik megengedhetik maguknak a csúcstechnológiás hardvereket és ipari telephelyeket, de a hétköznapi felhasználók számára ez kevésbé hozzáférhető.
A bányászat alternatívája, a staking megváltoztathatja ezt. Ez a kriptopénzek blokklánc-hálózatba történő elzálogosítására és a tranzakciók ellenőrzésének feladatában való részvételre utal.
A stake-elésen alapuló hálózat biztosításához szükséges gazdasági erőforrások felajánlásáért a bányászokhoz hasonlóan a stake-erek is kapnak jutalomként újonnan létrejövő coinokat.
Általában legalább 32 ETH (mai árakon nagyjából 102.000 dollár) szükséges ahhoz, hogy valaki hitelesítő legyen és ETH 2.0 csomópontot üzemeltessen.
De a stakingszolgáltatóként működő cégek és a központosított tőzsdék révén a leendő stake-elők össze tudják gyűjteni a vagyonukat, hogy elérjék ezt a küszöböt, részt vehessenek az új hálózat biztosításában, és jutalmat kapjanak.
A Nansen adatai szerint az ETH stake-elésére fordított eszközök mintegy felének forrása nem ismert.
Az ismert legnagyobb mennyiségű (820.544) feltett ETH-t a Kraken kriptopénz-tőzsdén helyezték el.
Ezt követi a Lido Finance nevű staking-as-a-service cég 762.272 ETH-val, és a Binance tőzsde 588.608 ETH-val.
Olvastad már? A dark webesek ellenőrzik a piszkos bitcoinokat
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Hozzászólások lezárva.