Izrael és Palesztina nyit a digitális valuták felé

A két állam egyszerre ugrik a kriptóba – különböző okokból.

Palesztina és Izrael egyelőre nincs közelebb a békéhez, egy közös vonásuk viszont van: mindketten vizsgálják a digitális valutákat.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Bloomberg csütörtökön arról számolt be, hogy a Palesztin Monetáris Hatóság két tanulmányt is indított a palesztin digitális fizetőeszköz megvalósíthatóságával kapcsolatban.
Palesztina digitális fizetőeszköze csökkentené függőségét az izraeli sékeltől, amelyre az Izraellel fenntartott gazdasági kapcsolatokról szóló 1994. évi párizsi egyezmény aláírása óta támaszkodik.
Az egyezmény részeként Palesztina megállapodott abban, hogy nem bocsát ki saját pénznemet.
Az egyezménynek öt évig kellett volna tartania, és azzal a szándékkal írták alá, hogy Izrael és Palesztina kétállami megoldás felé mozdulnak el.
Csaknem három évtizeddel később azonban alig haladtak a tárgyalások. Palesztina nagy része katonai blokád alatt áll, és a palesztin gazdaság továbbra is az izraeli sékelre, az amerikai dollárra és a jordániai dinárra támaszkodik.
Az állam által támogatott digitális pénznemek, más néven központi banki digitális pénznemek (CBDC) nem feltétlenül támaszkodnak a blokkláncra, de ihletet meríthetnek az általa népszerűsített elosztott főkönyv-technológiából.
Raja Khalidi, a palesztinai gazdaságpolitikai kutatóintézet igazgatója a Bloombergnek elmondta, hogy „jelenleg nincsenek olyan makrogazdasági feltételek, amelyek lehetővé tennék a palesztin valuta – digitális vagy egyéb – csereeszközként való létezését”.
Ha azonban Palesztina saját pénznemet bocsátana ki, a gesztus „politikai jelzésértékkel bírna saját monetáris autonómiájának kifejezésére Izraellel szemben”.

Eközben Nyugat-Jeruzsálemben

Izrael szintén vizsgálja saját digitális pénznemét – és jóval előrébb is jár kutatásával. Májusban az állam arra a következtetésre jutott, hogy a digitális sékel elősegítheti gazdasági fejlődését.
Ezen a héten az Izraeli Bank közölte, hogy elkezdték tesztelni az Ethereum-blokkláncot a saját CBDC indításának céljából.
A jeruzsálemi rivális hatóságok a jegybanki digitális pénznemeket kutatják, a gázai szélsőségesek ezalatt decentralizált kriptovalutákat használnak az állam teljes megkerülésére.

A Hamász de facto kormányzó hatósággá vált Gázában, a 2007-es konfliktus kitörésével. Bár széles körben terrorszervezetnek tekintik, a szervezet felügyeli a palesztinok oktatását és egészségügyét a háború sújtotta területen.
A Hamász továbbá a bitcoin adományainak megugrásáról számolt be a múlt hónapban Izraellel folytatott kéthetes konfliktus során.

Olvastad már? Hogyan alakítsd ki kriptovaluta portfóliódat kezdőként 2021-ben? – A BitPadre tippjei

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Felejtsd el a Bitcoint – ez az apró AI mémérme akár ezerszereződhet év végére az elemzők szerint

Vendégbejegyzés Miközben a Bitcoin továbbra is nagy figyelmet kap, egy váratlan szereplő is egyre nagyobb érdeklődést vált ki. Elemzők szerint egy kis AI mémérme robbanásszerű növekedés előtt...

A bitcoin 8%-ot esett, 2 billió dollárnyi érték veszett oda Trump bejelentése után

A bitcoin és az amerikai részvénypiacok is élesen estek. Ennek oka, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette: több országra kölcsönös vámokat vetnek ki. Április 3-án a...

Kihagytad a DOGE felemelkedését? Ennek az új tokennek 20-szor akkora a növekedési potenciálja!

Vendégbejegyzés A Dogecoin meteorikus emelkedéséről sokan lemaradtak, de most egy új kriptopénz bukkan fel, amely még nagyobb nyereségre képes. A token a korábbi piacvezetőket is felülmúló...

Aki most figyelmen kívül hagyja az XRP-t, olyan lehetőségről marad le, mint anno a bitcoin 300 dollárnál – figyelmeztet egy elemző

A kriptopiac egyre élénkebb. Az XRP árfolyama kulcsszinthez érkezett, és egyes szakértők erőteljes elmozdulást jósolnak. Eközben a Dogecoin (DOGE) is a reflektorfénybe került, ahogy a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.