Az SEC biztosa szerint a szigorúbb kriptotörvények gátolják az innovációt

-

Hester Peirce, SEC/biztos árnyaltabb kriptovaluta-szabályozásra szólított fel, mivel több ügynökség is szigorúbb szabályozási terveket követ.

Hester Peirce, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdei Bizottságának (SEC) biztosa ismét felszólította a szabályozókat, hogy kerüljék a kriptopiac túlzott szabályozását.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


A Financial Timesnak nyilatkozva a kriptovalutákkal kapcsolatos pozitív hozzáállása miatt „kriptomama” névre keresztelt Peirce a szigorú szabályozási politika szükségessége ellen érvelt.
Peirce szerint a szabályozók természetüknél fogva agresszívan reagálnak a feltörekvő piacokkal szemben, gyakran az innováció rovására.
Az SEC biztosa arra figyelmeztetett, hogy a szigorúbb szabályozási politikák követése megszünteti a piaci szereplők képességét a peer-to-peer tranzakciók lebonyolítására.
Peirce a kormányzati szabályozás helyett az ipar által irányított szabályozási tevékenységet szorgalmazza.
Peirce már régóta támogatja a kriptopiaci önszabályozását. Már 2019 márciusában az SEC jelenlegi elnökével, Gary Genslerrel folytatott vitában is támogatta a kriptopiaci önszabályozó szervezeteket.
Azonban nem Peirce az egyetlen amerikai szabályozó, aki a kriptopiaci önszabályozás mellett áll.
A Határidős Árutőzsdei Kereskedelmet Felügyelő Bizottság (CFTC) biztosa, Brian Quintenz 2019 februárjában arra szólította fel az ipari résztvevőket, hogy hozzanak létre egy önszabályozási keretrendszert.
Japán kiváló példája a kriptopiaci önszabályozásnak – az ország kriptovaluta önszabályozó szervezete folyamatos kapcsolatot tart a kormányzati szabályozókkal, és együtt vitatják meg a fontos jogi és politikai kérdéseket.
Peirce azonban komoly ellenállással szembesül a piaci szabályozás enyhítésével kapcsolatban, ugyanis Janet Yellen pénzügyminiszter és Gary Gensler, az SEC elnöke egyaránt kijelentették, hogy szorosan figyelemmel fogják kísérni a piacot.

Kedden az IRS a Kongresszustól kért felhatalmazást a kriptopénzek szabályozására.
Még májusban a Pénzügyminisztérium bejelentett egy új tervet annak biztosítására, hogy a kriptoszolgáltatók minden 10.000 USD fölötti tranzakciókat bejelentsenek.
Eközben a Szenátus bankbizottsága szerdán ül össze, hogy megvitassa a Fed által kibocsátott digitális valuta kérdéseit. A jelentések azt mutatják, hogy a vita a szélesebb kriptopiac felé is kiterjedhet.

Olvastad már? Hogyan alakítsd ki kriptovaluta portfóliódat kezdőként 2021-ben? – A BitPadre tippjei

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A szakértők előrejelzései: A CATZILLA a Top 5 mémcoinok közé kerülhet 2025-re 500-szoros hozamot ígérve

Vendégbejegyzés Ahogy a kripto piacon drámai változások zajlanak, egy új versenyző vonzza az iparági szakemberek figyelmét. A CATZILLA, egy mémcoin, a top 5 token egyikeként emelik...

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

A MicroStrategy 3 milliárd dollárt fektet Bitcoinba, zuhan az MSTR

A MicroStrategy, a híres üzleti intelligenciával foglalkozó vállalat, sikeresen zárt egy 3 milliárd dolláros tőkebevonást újabb Bitcoin-vásárlások finanszírozására. Azonban a cég részvényei, az MSTR estek, ami...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.