Peter Brandt szerint még tovább eshet a bitcoin

-

A veterán kereskedő szerint egyelőre kétséges, hogy van-e ereje a további növekedéshez a bitcoinnak.
Idén májusban az árfolyam 65 ezerről 30000 dollárig csúszott vissza, sokan pedig további lejtmenetet várnak.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Köztük van a Factor LLC világhírű tőzsdei kereskedője, Peter Brandt is, a több, mint 50%-os eddigi zakó ellenére.
Brandt a csártok kedvelőit is kihívta, hogy mutassanak neki az elmúlt évtizedből példát arra, hogy egy 50%-os esés után meddig tartott az új csúcs beállítása a BTC számára. Arra is kíváncsi, hogy vajon folytatódott-e az 50%-os csúszás egészen 70%-ig?


Az első kérdésre a tavalyi nagy esés utáni grafikonon találhatjuk meg a választ. A korona zuhanás után hét-nyolc hónapon belül a 3850 dollárról a korábbi 20000 dolláros rekord fölé ment az árfolyam.
Egy másik hasonló is történt 2013-ban. Akkor egy nap alatt 80%-ot esett az ár, 45 dollárra, de nyolc hónappal később már 2450%-kal magasabban jegyezték a bitcoint.
Brandt szerint persze mindkét esetben egy kicsit hosszabb idő kellett a helyreálláshoz. A kereskedő mindenesetre elég titokzatosan nyilatkozik most.


Willy Woo, a népszerű elemző szerint Brandt további esést valószínűsítő jóslata azon alapul, hogy eddig hogyan reagált az árfolyam egy 50%-os esésre.
A fraktálelemzés sem tekinthető viszont pontos előrejelzésnek, ahogy Woo erre rávilágít.

„Minden esetben, mikor az ár ilyen nagy esés után tért magához, a kiindulópont egy nagyon túlvett állapotban volt a fundamentumokhoz képest. Most viszont az árfolyam a fundamentális szintek alatt van. Ahogy a covid esés után is történt, az ár túl alacsonyra esett, azért pattant vissza olyan erősen.”

Woo nem fejti ki bővebben, hogy mit is ért fundamentumok alatt. A Twitteren mindenesetre úgy vélekedik a közösség, hogy a jelenleg aranyban és készpénzben várakozó portfóliók a hálózati hatás miatt egy inflációnak jobban ellenálló eszközbe mehetnek majd át.
A tavaly márciusi aljról a BTC főleg azért tudott 65 ezerig menetelni, mert a befektetők szerint jól véd az infláció ellen, köszönhetően a szűkös készletének.
Visszatekintve már láthatjuk, hogy a csökkenő kamatok, a 120 milliárdos kötvényvásárlási program, és az USA által kinyomtatott sok billió dollárnyi pénz miatt a befektetők a rizikósabb eszközökbe is allokáltak, mint a bitcoin és a részvények.
Nemrégiben az országban kiadták a friss inflációs jelentést, ez alapján a vásári árindex 4,2%, ez 2008 óta a legmagasabb érték. Nem csoda, hogy sokak számára máris vonzó lett a BTC.
Pomp is írt erről a hírlevelében, szerinte ez a fő indoka annak, amiért optimista a bitcoin ügyében.

„Ez a legjobb értékőrző most a világon. Rövid távon extrém volatilitást tapasztalhatunk, de hosszabb időtávon a BTC minden túlragyog. Nagyon jól tartja a vásárlóerejét, és elkerülhetjük vele a fiat pénzek elértéktelenedését.”

Néhány elemző szerint a további esés is valószínű, nem csak Brandt véli így. A Morgan Stanley elemzője, Richard Durant egyenesen érzékeny eszköznek nevezi a bitcoint, amelynek a növekedéshez valamiféle pozitív hatásra van szüksége.
A BiotechValley elemzői szerint az, hogy az inflációs félelmek miatt növekszik az árfolyam, még nem teszi jó menedékeszközzé a bitcoint.
A nagy esés például egy héttel a friss inflációs számok után jött, így „a bitcoin inkább a rizikósabb részvényekkel korrelál, nem a kötvényekkel és az arannyal”.
Brandt mindenesetre elég egyértelműen megfogalmazza, hogy mit vár a piactól. Márciusban úgy vélte, 200 ezer dollárig mehet az árfolyam az idei harmadik, negyedik negyedévre.

Tavaly szeptemberben viszont, 12 ezer dollár környékén úgy vélte, jobb, ha BTC helyett értékpapírokban tartja a pénzét, így lemaradt a 29 ezer dolláros záróárfolyamról.
Szintén tavaly, a márciusi zuhanáskor 1000 dollárra várta az árat, de a BTC fent maradt a 3800-as támaszon. Így végül is látható, hogy a veterán kereskedők előrejelzései sem vehetők készpénznek.

Olvastad már? Bitcoin-alapú, tőzsdén kereskedett terméket vezetnek be egy párizsi és londoni tőzsdén

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

A MicroStrategy 3 milliárd dollárt fektet Bitcoinba, zuhan az MSTR

A MicroStrategy, a híres üzleti intelligenciával foglalkozó vállalat, sikeresen zárt egy 3 milliárd dolláros tőkebevonást újabb Bitcoin-vásárlások finanszírozására. Azonban a cég részvényei, az MSTR estek, ami...

Hagyd az íróasztalt a napfényért és a tengerpartért: 5 kripto a szökéshez

Vendégbejegyzés Itt a tél, de a kriptopénzek piaca felforrósodik! Ha már régóta arról álmodsz, hogy elhagyod az íróasztalodat, és a napsütötte tengerpartra mész, ez az öt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.