Az iráni kormány azonnali embargóval sújtotta a kriptobányászatot, hogy takarékoskodjon az árammal a nyári hónapokban.
Egészen új szintet ért el Irán kriptóellenes harca, ugyanis a kormány az egész nyárra betiltotta a bányászati tevékenységet.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Bloomberg beszámolója szerint Hasszan Rouhani iráni elnök szerdán az állami televízióban elhangzott beszédében bejelentette a bitcoin bányászatának általános tilalmát az országban.
Az országos tilalom állítólag szeptemberig tart, és a kormány arra törekszik, hogy a forró nyári hónapokban biztosítsa a hazai fogyasztáshoz szükséges villamosenergia-hozzáférést, mivel a nyári hónapok energiaigény szempontjából csúcsidőszaknak számítanak.
Beszédében Rouhani azt állította, hogy az Iránban zajló kriptobányászati tevékenység nagy része – akár 85%-a – engedély nélkül történt.
A Cointelegraph nemrégiben arról számolt be, hogy a hatóságok visszaszorították a háztartási fogyasztásra szánt villamos energiát használó bányászokat.
Irán még 2020-ban kezdte meg a kriptobányászat államosítását, miután hónapokon át küzdött az illegális bányászokkal. 2020 januárjában az ország körülbelül 1000 engedélyt adott ki kriptovaluta-bányászatra az országban.
Május elején jelentések láttak napvilágot arról, hogy az iráni hírszerzés nagyszabású támadást indított az illegális bányászati tevékenységek ellen az országban.
A kriptobányászati üzemeknek szerepe volt a helyi áramszünetekben is. Még áprilisban a kínai befektetők újraindították az ország legnagyobb bitcoinbányászati létesítményét, majd rengeteg panasz érkezett, hogy a létesítmény a helyi áramellátás nagy részét elfogyasztotta.
Az áramellátás zavara mellett az iráni kriptobányászati tevékenység növekedését az ország levegőminőségének romlásával is összefüggésbe hozták.
Rouhani tilalma ronthatja a bitcoinbányászat előrejelzéseit, amely évi egymilliárd dolláros bevételt jelentett volna az ország számára.
Iránban a kriptó elfogadását sokan csak egy eszköznek tekintik az Egyesült Államok által bevezetett gazdasági szankciók kijátszására.
Az iráni kriptobányászat visszaszorítása időben szorosan követi a Kínában bevezetett kriptobányászati tilalmat, miközben az észak-amerikai bányászok állítólag a környezetbarátibb megoldások felé vezető utakat keresik.
Olvastad már? A Biden-adminisztráció már keresi a hézagokat a kriptotörvényekben
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!