A Jogi Akciócsoport által közzétett, és az Egyesült Királyság kormánya által támogatott szabályozás segítségével egyértelműbbé válhatnak a kriptopiac jogi vitái.
Az Egyesült Királyság kormánya által támogatott brit Jogi Akciócsoport közzétett egy szabályozást, amellyel célja, hogy egyértelműbbé tegye a kriptopiac jogi vitáit.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A LawtechUK brit jogi munkacsoport elnöke Sir Geoffrey Vos, az angliai és walesi bírósági rendszer polgári igazságszolgáltatásának vezetője.
A szabályok célja, hogy gyorsabban és költséghatékonyabban oldhassák meg a blokklánc-technológiával, a digitális eszközökkel, valamint az okosszerződésekkel kapcsolatos jogi vitákat.
„Örömmel mutatom be az Egyesült Királyság Jogi Akciócsoportjának kiadványát az úttörő digitális vitarendezési szabályokról” – mondta Vos sajtóközleményében, hozzátéve: „A szabályozás célja, hogy egy gördülékeny folyamatot biztosítson a digitális viták gyors és költséghatékony rendezéséhez.”
Mit érnek el a szabályok?
A szabályok célja, hogy nagyobb bizalmat nyújtsanak a globális vállalkozásoknak a digitális technológiák – például a blokklánc – alkalmazásában.
The UK Jurisdiction Taskforce of LawtechUK has today published the ground-breaking Digital Dispute Resolution Rules to facilitate rapid and cost-effective dispute resolution in a digital world. #LawtechUK #UKJThttps://t.co/YIdmGWFbPS
— LawtechUK (@lawtech_uk) April 22, 2021
A szabályok egyik fontos jellemzője, hogy vita esetén biztosítja a felek számára a választott bírót, az eddigi hatósági bíró helyett – amely a múltban egy költséges és időigényes folyamatnak bizonyult.
Továbbá a szabályok az Egyesült Királyságot kívánják előtérbe helyezni az okosszerződések piacán, amely a bejelentés becslései szerint 2026-ra elérheti a 345 millió dollárt.
„A vitarendezés módszereinek lépést kell tartaniuk. A digitális vitarendezési szabályok csupán egy lépést jelentenek ebben a folyamatban és ezen technológiák szélesebb körű befogadásában – megalapozva a ma már rendelkezésre álló technológiákat, valamint azokat, amelyek képesek alkalmazkodni a még fejlesztés alatt állókhoz” – fogalmazott Jennifer Swallow, a LawtechUK igazgatója.
Nem ez az első eset, amikor a szigetország komolyabban foglalkozik a feltörekvő technológiák jogi helyzetével.
2019-ben az Egyesült Királyság Jogi Akciócsoportja közzétett egy kriptoeszközök és okosszerződések helyzetéről szóló jogi nyilatkozatot, melyben a kriptoeszközöket kereskedhető tulajdonként, az okosszerződéseket pedig végrehajtható megállapodásokként értelmezik, megoldva ezzel a körülöttük lévő jogi bizonytalanságot.
Olvastad már? Drága mulatság most a bitcoin utalása
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!