A távközlési iparban elsőként a Deutsche Telekom fektet be a kriptoinfrastruktúrába.
A távközlési ipar egyik legnagyobb szereplője is fejest ugrott a kriptóba.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Kedden a Deutsche Telekom bejelentette, hogy tokeneket vásárol a Celo startuptól, amelynek szakterülete a kriptoszolgáltatások mobiltelefonokra történő kiterjesztése.
A német távközlési óriás nem hozta nyilvánosságra a befektetés nagyságát, de az egyik vállalatvezető elmondta a Decryptnek, hogy a vásárlás mérete jelentős.
A társaság infrastruktúrafejlesztésbe is fektet, hogy ezáltal is támogassa a Celo hálózatot, amely a Venmóhoz hasonló peer-to-peer fizetési platform decentralizált változatának építésén dolgozik.
A 2017-ben indított Celo eddig kevésbé volt ismert a kriptovilágban, azonban ez az elmúlt hónapokban változni kezdett, részben annak a 20 millió dolláros finanszírozásnak köszönhetően, amelyet néhány kockázatitőke-társaság – köztük az Andreessen Horowitz – befektetett a startupba.
A Celo kiemelkedő szolgáltatása egy olyan eszköz, amely összekapcsolja a felhasználók telefonszámát egy blokkláncalapú pénztárca nyilvános kulcsával.
Ez megkönnyíti a kriptóhoz való hozzáférést, különösen a fejlődő országokban élők számára, ahol nem rendelkeznek átfogó ismeretekkel technológiáról, vagy nem férnek hozzá a kriptotőzsdékhez.
A maga módján a Deutsche Telekom döntése a Celo-partnerségről intuitívnak tűnik – egy kriptós ambíciókkal rendelkező telekommunikációs cég, amely együttműködik egy mobilalkalmazásokra szakosodott kriptovállalattal.
Ugyanakkor nehéz megjósolni, hogy a telefonóriás konkrétan hogyan tervezi integrálni a Celo kriptofunkcióit.
Esetleg a megállapodás arra készteti majd a Telekomot, hogy a Celót reklámozza a sok millió európai ügyfelének?
A vállalat vezetője, Andreas Dittrich szerint – aki a vállalat blokklánc-kezdeményezéseit is vezeti – a Deutsche Telekom sokféle lehetőséget lát a Celo használatával kapcsolatban, ilyenek például az átutalások.
Elismerte, hogy meglepő lehet a társaságot egy „egzotikus altcoinnal” együtt látni, de hozzátette, hogy a Deutsche Telekomot lenyűgözte a Celo csapata, és szerinte a platform „hatalmas lehet”.
Dittrich azt is hangsúlyozta, hogy a Deutsche Telekom befektetőként és infrastruktúra-szolgáltatóként vesz részt a fejlesztésekben.
Ez utóbbi szerepkörben a vállalat a Celo számára ellenőrző csomópontot futtat saját mobilhálózattól függetlenül, de hálózatát olyan szolgáltatásokra is felhasználja, mint az SMS-alapú hitelesítést megkönnyítő API.
Dittrich azt is hangsúlyozta, hogy a tokenek megvásárlásával a Deutsche Telekom a Celo által épített decentralizált hálózatba fektet be, nem pedig magába a cégbe.
Hozzátette, hogy a vállalat hatalmas stratégiai változáson van túl a kriptomegközelítésében, az eddigi HyperLedger protokoll szűk fókuszáról ugyanis többféle blokklánc vizsgálatára tértek át.
Telekom tokenek
A Deutsche Telekom döntése a kriptóba történő befektetésről csak a kezdet lehet az ágazat számára.
Rene Reinsberg, a Celo társalapítója azt jósolja, hogy a legtöbb nagy szervezet, beleértve a telekommunikációs cégeket is, különféle tokeneket fognak vásárolni, nagyrészt azért, hogy befolyásolják a döntéshozásukat.
Reinsberg azt is megjegyezte, hogy a Celo régóta elérhető dolláralapú stablecoinja mellett, egy euróalapú stablecoin kibocsátását is tervezi.
Az új fizetőeszköz valószínűleg fontos szerepet tölt be, mivel a Deutsche Telekomhoz hasonló cégek tervezik a kriptoalapú átutalási rendszerek kiépítését.
Az elmúlt hónapokban a Celo azon is munkálkodott, hogy megnövelje nonprofit ága – a Celo Alapítvány – szerepét, amely a kriptóval kívánja elősegíteni a cég pénzügyi befogadását.
A hónap elején az alapítvány felvette igazgatótanácsába a Citigroup korábbi elnökét, Dick Parsonst.
Olvastad már? A Binance Coin egy nap alatt 20%-ot nyert vissza: Miért ilyen erős a BNB fellendülése?
Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: Marco Verch
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!