Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke elmondta, hogy a digitális euró bevezetése legalább négy évig fog tartani.
A digitális euróról a következő hónapokban születik döntés – de egy ilyen valuta tényleges bevezetése évekbe telhet – mondta ma az Európai Központi Bank (ECB) elnöke, Christine Lagarde.
Az ECB elnöke a Bloombergnek elmondta, hogy a jegybanki digitális valuta (CBDC) kifejlesztésének teljes folyamata még legalább négy évig eltart, bár a bank azt tervezi, hogy „2021 közepéig” döntést hoz a kezdeményezés folytatásáról.
A CBDC egy fiat pénznem (jelen esetben az euró) digitális változata, amelyet egy központi bank bocsát ki. A világ országai jelenleg egy ilyen eszköz fejlesztésének előnyeit kutatják.
„De az egész folyamat – legyünk reálisak – véleményem szerint még négy évet vesz igénybe” – mondta Lagarde. „Talán még többet, de remélem, hogy négy éven belül sikerül, mert ez a technikai törekvés alapvető változást jelent majd.”
Lagarde elmondta, hogy az ECB hamarosan dönt arról, hogy valóban bevezeti-e a CBDC-t. Végül is 2021 közepe a határidő, ami csak három hónapra van. Ha a törvényhozók zöld utat adnak, akkor elkezdődik a technológia fejlesztése.
„Biztosra kell mennünk.” – tette hozzá Lagarde. „Tartozunk az európaiaknak. Biztonságban kell érezniük magukat. Érezniük kell, hogy központi bank által fedezett digitális bankjegyet tartanak a kezükben.”
Lagarde tavaly azt mondta, hogy a digitális euró jó ötlet lenne, mivel kiegészítheti a készpénzt és új munkahelyeket is teremthet.
De a mai megjegyzései azt mutatják, hogy az ECB le van maradva más nagy gazdaságok jegybankjaitól. Kína például jóval megelőzi Európát: októberben a Kínai Népbank több mint hárommillió fizetést rendezett digitális jüanban.
Úgy tűnik, az ECB és az amerikai Federal Reserve óvatosabban halad. Jerome Powell, a Fed elnöke a múlt hónapban azt mondta, hogy az Egyesült Államok központi bankja nem sürgeti a CBDC-fejlesztést, és hogy „egyelőre nem áll módjában döntést hozni a kérdésben.”
Lagarde ma megismételte, hogy az ECB akkor dönt, ha elemezte az ügyben folytatott nyilvános konzultáció válaszait.
„Biztosítanunk kell, hogy egyetlen rendszert sem fogunk megbontani, hanem csak tovább fejlesztjük azokat” – tette hozzá.
Lagarde, aki 2019 novemberében lett az ECB elnöke, nem rajong a decentralizált digitális eszközökért.
Januárban azt mondta, hogy a bitcoin „rendkívül spekulatív eszköz”, amely „pénzmosási tevékenységekben” használatos, és amelyet szabályozni kell.
Olvastad már? Több millió dolláros kárt okozott egy hamis App Store-alkalmazás
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!