Így bányászd a bitcoint a mostani bikapiacon

-

Miután kevesebb mint egy éve 5000 dollárra zuhant, a bitcoin árfolyama hihetetlen növekedést tudhat maga mögött – értéke már több mint 340%-kal nőtt az egy évvel ezelőtti értékéhez képest.

A Bitcoin-hálózat hashrátája ugyanakkor több mint 41%-kal növekedett a múlt évben, nemrég pedig rekordértéket ért el idén januárban.

2020 májusában a vezető kriptopénz átesett történelme harmadik feleződésén, amely a felére csökkentette a bitcoinkibocsátás ütemét.

Ezekkel az egymást erősítő tényezőkkel nehéz lenne megmondani, hogy mennyire jövedelmező a bitcoinbányászat 2021-ben. Néhány dolgot ennek ellenére nem árt tudni.

A bányászási nehézség időnként növekedik

Az egyik fő tényező, amit minden egyes leendő bányásznak figyelembe kell vennie, az a nehézség változása.

Tömören, a bitcoin bányászásának nehézsége azt határozza meg, mennyi munkára van szüksége egy bányásznak ahhoz, hogy megoldja az összetett matematikai problémákat, majd hozzáadja a tranzakciókat tartalmazó blokkot a blokklánchoz.

A nehézség minden 2016. blokk után növekszik, vagyis nagyjából 14 naponként – ez persze attól függ, hogy a 2016 blokkot milyen gyorsan bányásszák ki.

Ha ez kevesebb mint 14 nap alatt történik, a bányászás nehézsége megnövekszik, ellenkező esetben értelem szerint csökken – ennek célja, hogy a blokkok kibányászásának átlagos ideje 10 perc maradjon.

Mivel a hashráta időnként hajlamos a növekedésre, a blokkbányászás nehézsége is növekszik – ez még nehezebbé teszi a bányászoknak azt, hogy régi hardvereikkel lépést tudjanak tartani a „konkurenciával”.

Érthető tehát, hogy a bitcoin árfolyamának a hashrátával együtt kell növekednie, hogy a bányászok jövedelmezősége fennmaradhasson.

Ezenfelül számos lépés áll a rendelkezésükre, hogy növeljék befektetésük megtérülését és maximalizálják a profitot.

A bitcoinbányászat jövedelmezősége számos tényezőtől függ

A legjobb módja annak, hogy a nehézségi görbe tetején maradj és maximalizáld a profitod az az, ha felkeresed a piacon elérhető lehető leghatékonyabb bányászhardvert.

Akik új bányászhardverekbe való befektetés által szeretnének profitra szert tenni, azoknak figyelembe kell venniük az árat és a szállítási költségeket (valamint a potenciális késéseket), a behozatali díjakat, valamint a hardver üzemeltetésével járó villanyköltségeket.

A megfelelő bitcoinbányász egyszerre energia-hatékony, és kellően nagy hashrátán képes üzemelni.

A CryptoCompare bányászkalkulátora szerint 1 TH/s hashrátával nagyjából 0,236 dollárcentet lehet generálni naponta a bitcoin jelenlegi árfolyamán. Ez azt jelenti, hogy a 73 TH/s teljesítményen működő Antminer S17+ naponta 17,23 dollárt hoz a tulajdonosának, miközben a 112 TH/s-os S30 M++ 26,43 dollárt termel ugyanennyi idő alatt.

Ha a Bitmain legújabb Antminer S19-esével nyomod 95 TH/s-mal, akkor nagyjából 22,42 dollárt kereshetsz naponta a jelenlegi nehézségi szinteken.

A bitcoinbányászoknak azonban villany- és fenntartási költségekkel is számolniuk kell, amely jelentősen eltérhet attól függően, hogy mely országban kapjuk az energiát.

Átlagos fogyasztással számolva, vagyis 30W/TH/s értékkel, valamint átlagos, 10 dollárcent /kW villanyköltséggel, a bitcoinbányászok közel 7,2 dollárcentet kapnak naponta TH/s-onként. Ez 5,26 dollárt jelent naponta egy 73 TH/s-os Antminer esetében, és 8,10 dollárt egy 112 TH/s-os gép esetében.

A bitcoinbányászok tehát átlagosan az üzemelési költségeknek a 226%-át tudják kitermelni tevékenységükkel. Mivel a villanyköltség jelenti ezen kiadások legnagyobb hányadát, érdemes olyan országban hadrendbe állítani a gépeket, amelyek olcsó villanyáramot kínálnak a fogyasztók számára.

A bányászoknak szintén figyelembe kell venniük a gépek vásárlási árát, hogy megbecsülhessék, mikor térülhet meg teljesen a befektetésük. A gépek megjelenése után nem árt várni egy kicsit, míg az áruk kissé mérséklődik.

Szinte az összes új generációs bányagép több tízezer dollárt ér, biztosan kijelenthető tehát, hogy a legtöbb bányász hónapokig nem éri el befektetése megtérülését.

A felmerülő költséget és a fenntartással járó munkát természetesen kiválthatják a felhőszolgáltatások, esetleg a bányásztársaságok részvényeibe történő befektetés – sőt, ma már a Poolin pBTC35a tokenje, valamint a Binance Hashcoinja szintén választható opció egy ilyen befektetésre.

Ezen alternatív lehetőségek jövedelmezősége azonban jelentősen eltérhet, és nem feltétlenül számítanak jobbnak az otthon történő bányászásnál.

Olvastad már? A Fox Business egy házigazdája szerint az összes bitcoin elveszett

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

A MicroStrategy 3 milliárd dollárt fektet Bitcoinba, zuhan az MSTR

A MicroStrategy, a híres üzleti intelligenciával foglalkozó vállalat, sikeresen zárt egy 3 milliárd dolláros tőkebevonást újabb Bitcoin-vásárlások finanszírozására. Azonban a cég részvényei, az MSTR estek, ami...

Hagyd az íróasztalt a napfényért és a tengerpartért: 5 kripto a szökéshez

Vendégbejegyzés Itt a tél, de a kriptopénzek piaca felforrósodik! Ha már régóta arról álmodsz, hogy elhagyod az íróasztalodat, és a napsütötte tengerpartra mész, ez az öt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.