Az amerikai törvényhozók „nem akarják hátráltatni” a defi fejlődését

A törvényhozók egyelőre még nem tudják, hogyan szabályozzák a több milliárd dollár értékű feltörekvő piacot, de vannak jó előjelek.

A defi emelkedik, a törvényhozók pedig tanácskoznak

Az Amerikai Határidős Árutőzsde Felügyelet (CFTC) hétfői ülésén a defi is felmerült mint téma, miután a piac összértéke már a 19 milliárd dollárt is átlépte.

A CFTC technológiai tanácsadói részlege összeszedte a defi előnyeit és hátrányait, és büntetéseket dolgoztak ki a befektetők megvédésére.
Aaron Wright jogászprofesszor és Gary DeWaal ügyvéd is részt vett az ülésen. Röviden szó esett a Uniswap decentralizált tőzsde működéséről, arról hogyan nyújtanak likviditást a felhasználók, hogyan működik a kereskedelem és hogyan keres pénzt a tőzsde a forgalom alapján.
Az ülés tanulsága, hogy a törvényhozók szerint a defi kitárta a kaput a pénzügyi hozzáférhetőség számára, mivel minden felhasználó hozzáférhet a különböző protokollokhoz.
Wright külön kiemelte, hogy az ilyen jellegű szoftver tovább javíthatja a pénzügyi rugalmasságot:

„A decentralizált pénzügyi projektek egyik előnye, hogy könnyen használhatóak. A fejlesztők gyakran írják le úgy, mint pénzügyi Lego-kockák.”

De semmi nincs kockázat nélkül

A defi előnyei ellenére a törvényhozók kiemelték az esetleges jogi megfontolásokat, amelyek felett a fejlesztők átsiklottak.
Ezek a szerződések jogilag nem állják meg a helyüket, amely nem azt jelenti, hogy illegálisak. Csupán azt jelenti, hogy technikai szinten lettek megtervezve és nem úgy, hogy megfeleljenek a szabályozásoknak.
DeWaal szerint a legtöbb fintechfejlesztés szigorú jogi szabályozásokkal jelent meg az USA-ban, a defialkalmazások azonban ezeket eddig nem követték.

A jogi problémák mellett a törvényhozók elmondták, hogy a szükséges technikai tudás hatalmas az olyan mechanikák működtetéséhez, mint egy okosszerződés létrehozása, az eszközök online kezelése és a likviditásbányászás. Emiatt a defi kicsit bonyolultabb, mint a jelenleg népszerű kriptoeszközök.
Mindeközben DeWall elmondta, hogy a defiipar „sorsfordító” lehet a megfelelő szabályozásokkal. „Nagyon sok lehetőség és kockázat rejlik benne. Nem akarjuk hátráltatni a fejlődését.

Olvastad már? Robert Kiyosaki elárulta jövőre miért érheti el az 50.000 dollárt a bitcoin árfolyama

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Felejtsd el a Bitcoint – ez az apró AI mémérme akár ezerszereződhet év végére az elemzők szerint

Vendégbejegyzés Miközben a Bitcoin továbbra is nagy figyelmet kap, egy váratlan szereplő is egyre nagyobb érdeklődést vált ki. Elemzők szerint egy kis AI mémérme robbanásszerű növekedés előtt...

A bitcoin 8%-ot esett, 2 billió dollárnyi érték veszett oda Trump bejelentése után

A bitcoin és az amerikai részvénypiacok is élesen estek. Ennek oka, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette: több országra kölcsönös vámokat vetnek ki. Április 3-án a...

Kihagytad a DOGE felemelkedését? Ennek az új tokennek 20-szor akkora a növekedési potenciálja!

Vendégbejegyzés A Dogecoin meteorikus emelkedéséről sokan lemaradtak, de most egy új kriptopénz bukkan fel, amely még nagyobb nyereségre képes. A token a korábbi piacvezetőket is felülmúló...

Aki most figyelmen kívül hagyja az XRP-t, olyan lehetőségről marad le, mint anno a bitcoin 300 dollárnál – figyelmeztet egy elemző

A kriptopiac egyre élénkebb. Az XRP árfolyama kulcsszinthez érkezett, és egyes szakértők erőteljes elmozdulást jósolnak. Eközben a Dogecoin (DOGE) is a reflektorfénybe került, ahogy a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.